Vodeni sportovi

Primorju bodovi u Utrinama

Maja Giljanović • subota, 21.11.2009.

Vaterpolisti riječkog Primorja u zagrebačkim su Utrinama u 8. kolu Jadranske lige otpor Medveščaka slomili u trećoj četvrtini i u konačnici pobijedili pet golova razlike.

Medveščak - Primorje 8:13 (2:3, 3:2, 1:4, 2:4)

JVL, 8. kolo, Zagreb, bazen u Utrinama
Suci: Savinović i Radičević (Dubrovnik)

MEDVEŠČAK: Selem, Burić, Kolar 1, Čule, Jakovac, Zeljak 3, Curiš, Milaković, Vegar, Geratović, Ćuk, Dragčević 4, Kavur, Blažević. Trener: Asić

PRIMORJE: D. Car, Glavan 2, B. Car, Krapić, Pavlović, Franković 3, Tiškivski 3, Brala, Vrlić, Barać 3, Beltrame, Bukovac 1, Križanac, Krizman 1. Trener: Roje

Igrač više: Medveščak 4/8, Primorje 4/6

Peterci: Medveščak 0/1, Primorje -

Vaterpolisti Medveščaka ni u osmom kolu JVL-a nisu osvojili svoj prvi bod. Gosti iz Rijeke slovili su za favorite, ali medvjedi su se nadali iznenađenju jer Primorje je u Zagreb doputovalo kao devetoplasirana od 13 momčadi sa samo jednom pobjedom, jednim remijem i četiri poraza.

Statistiku su, međutim, umjesto Medveščaka popravili Riječani. Prvu su četvrtinu osvojili 3:2, Medveščak je izjednačio u drugoj na 5:5, a prijelomnom se pokazala treća četvrtina koju su s tri gola razlike u svoju korist riješili gosti.

Osvojili su Riječani i posljednju četvrtinu (4:2) i kući se s tek drugog gostovanja nakon što su u 3. kolu u Splitu pobijedili Mornar (11:12) vraćaju pjevajući.

Najraspoloženiji u redovima gostiju bili su kapetan Barać, Franković i Tiškivski s tri gola svaki, a Cara je na golu Primorja najčešće (četiri puta) bušio Dragčević.