Vodeni sportovi

Budva poražena u Gružu

Tea Lokas • subota, 21.11.2009.

U osmom kolu Jadranske vaterpolo lige ekipa Juga slavila je pred domaćim navijačima nad Budvom, čime joj je zadala prvi poraz u sezoni uopće. Solidna pobjeda od 8:6 sasvim je približila Jug samom vrhu ljestvice.

Jug CO - Budva 8:6 (2:1, 3:1, 2:2, 1:2)

8. kolo Jadranske lige
Dubrovnik, bazen u Gružu

Jug CO: Vićan (10 obrana), Vranješ, Bošković, S. Sukno 2, Joković 2, Seman, Ivanković, Bušlje 1, I. Sukno, Dobud 2, Drobac, Obradović 1, Nižić, Šutalo. Trener: Fatović.

Budva: Šefik (6 obrana), Petković, Ćirić, Danilović 3, Ljubanović, Tičić 1, Pejaković, Pasković 1, Trbojević, Peković, Ivošević, Franičević, Antonijević 1, Lazović. Trener: Krivokapić.

Igrač više: Jug CO 1/9, Budva 4/10
Peterci: Jug CO 2/2, Budva 0

Jug je u Dubrovniku bez većih problema svladao dosad neporaženu momčad Budve rezultatom 8:6, koji je mogao biti i uvjerljiviji.

Početak nije bio bogat pogocima, no Jug je do kraja prve četvrtine uspio ostvariti prve dvije prednosti, za 1:0 te 2:1 (Bušlje i Joković). Do poluvremena Dubrovčani dolaze do 7:4, a golijadu su predvodili Sandro Sukno, Obradović i Dobud.

Na 8:4 povisio je ponovno Sandro Sukno petercem, a posljednja četvrtina obilježena je pokušajem Budve da se vrati u igru. No, razlika u golovima tek se smanjuje na 8:6, kako i završava ovaj susret na bazenu u Gružu.

Vićan je ponovno bio jedna od glavnih karika ovog dvoboja obranivši deset udaraca, a Sukno i Joković pridružili su mu se s dva pogotka. Za Budvu se istaknuo Danilović s tri pogotka u mreži odličnog Vićana.