Vodeni sportovi

Mladost nanijela prvi poraz Jadranu

Matej Milanović • subota, 21.11.2009.

Odličnom drugom četvrtinom na gostovanju u Herceg Novom zagrebačka je Mladost došla do velike pobjede u osmom kolu Jadranske lige u vaterpolu. Žapci su slavili s 10:8. Pavić je utakmicu okončao s nevjerojatnih 15 obrana te je najzaslužniji za slavlje gostiju.

JADRAN HERCEG NOVI - MLADOST 8:10 (3:2, 0:4, 3:3, 2:1)

Jadranska liga, 8. kolo, Igalo, bazen instituta Simo Milošević

Jadran HN: Ščepanović (5 obrana), Sekulić 1, Bebić, Elez 1, Vukčević 1, Radović, Janović 1, Gojković, Ivović, Zloković 2, Klikovac 1, Jokić 1, Perčinić, Tešanović Trener: Mustur

Mladost: Pavić (15 obrana), Brzica, Kučinić, Babić 1, Letica 1, Petković 3, Milaković, Zubčić, Martinić. Živković 2, Hinić 2, Buljubašić, Trener: Nikolić

Suci: Brala (Rijeka), Periš (Split)

Igrač više: Jadran HN: 5/11, Mladost 2/5

Peterci: Jadran HN -, Mladost 3/3

Mladost je u osmom kolu Jadranske lige otišla na teško gostovanje u Herceg Novi. Domaći su prvu četvrtinu dobili sa 3:2, no u drugoj je uslijedila predstava gostiju koji su s četiri pogotka preokrenuli rezultat na 6:3 i s tih osam minuta praktički izborili pobjedu.

Veliki posao su Žapci napravili i u trećoj četvrtini koja je završila neodlučeno te su gosti na posljednji odmor otišli s velikih tri pogotka prednosti, 9:6. U posljednjih osam minuta domaći su smanjili na 10:8, ali je Mladost ipak došla do jako važne pobjede.

Kod domaćih je dva pogotka zabio Zloković, a kod gostiju tri Petković s tim da je dva gola realizirao iz peteraca. Odličnu je utakmicu imao i Pavić koji je obranio čak 15 udaraca domaćih, dok je njegov kolega na vratima Jadrana, Ščepanović zaustavio pet lopti.

Nijedna momčad se nije previše iskazala s igračem više, no dok je Mladost propustila tri prilike od pet, Jadran je propustio šest prilika od 11. Zagrebaši mogu biti još ponosniji ovom pobjedom zbog činjenice što je to prvi poraz Jadrana iz Herceg Novog koji je do sada imao pet pobjeda i remi s Jugom.