Kielce i Veszprem bliži prolazu

Matej Milanović • nedjelja, 22.11.2009.

U šestom kolu skupine B važne pobjede u gostima ostvarili su Veszprem i Kielce. Poljaci su kod Chamberyja odličnim drugim poluvremenom došli do visokih 31:24, a Mađari su s 24:20 svladali Bosnu. Kielce i Veszprem su tako na korak od kvalifikacije, a Bosna i Chambery će se do samog kraja boriti za četvrto mjesto.

Chambery je na svom terenu protiv Kielcea tražio pobjedu kojom bi si olakšao put prema osmini finala. Prvo poluvrijeme bilo je veoma ujednačeno i Francuzi su na odmor otišli s vodstvom od 15:14. Rezultat je bio izjednačen sve do zadnjih desetak minuta i rezultata 23:22 za Kielce.

Nakon toga su gosti napravili seriju od 8:2 za konačnih 31:24. Domaće je predvodio Roine sa šest golova, a kod gostiju je najbolji bio Rosinski sa sedam.

Ovom pobjedom je Kielce došlo na korak od plasmana dalje i relativno mirno može ugostiti Rhein Neckar Löwena u idućem kolu. Chamberyjeva europska sezona će pak, najvjerojatnije, ovisiti o domaćem susretu s Bosnom i o gostovanju u Velenju. U idućem kolu idu na teško gostovanje kod Veszprema.

Mađari su u ovom šestom kolu igrali u Sarajevu i teže od očekivanog došli do bodova. Gosti su prvo poluvrijeme odradili dobro i vodili 13:7, no u nastavku je Bosna uspjela smanjiti razliku na podnošljivih 24:20. Bosna će u iduća dva kola, koja se igraju tek u veljači, odlučivati o svojoj europskoj sezoni. Prvo ih očekuje domaći susret s Gorenjem, a nakon toga gostovanje kod Chamberyja. Dvije pobjede su imperativ ukoliko žele proći krug.