Liga prvaka - Skupina B, 6. kolo, 22.11.2009.
Gorenje Velenje 29:37 Rhein-Neckar Löwen
Rhein-Neckar Löwen

Gorenje nemoćno s Löwenom

Matej Milanović • ponedjeljak, 23.11.2009.

Pobjedom Rhein Neckar Löwena na gostovanju kod Gorenja okončano je šesto kolo skupine B rukometne Lige prvaka. Nijemci su slavili s 37:29, a utakmica je bila riješena već na poluvremenu kada su Nijemci vodili sa +7...

Rhein Neckar Löwen je puno bolje krenuo u utakmicu od domaćina susreta, velenjskog Gorenja. Naime, gosti su nakon deset minuta vodili 7:2. Do 22. minute se razlika održavala, no Nijemci su u finišu prvog dijela dodatno povećali prednost na 19:12.

Početkom nastavka domaći su dodatno potonuli sve do zaostatka od devet golova, 23:14. Pred kraj utakmice su Lavovi došli i do okruglih +10, 35:25, a Gorenje je do isteka vremena tek neznatno smanjilo razliku.

Kod slovenskog sastava je najbolji strijelac bio Harmandič sa šest golova od čega pola iz sedmeraca. Ivan Čupić je također realizirao tri sedmerca, a tome je dodao i dva gola iz igre. Kod Lavova je pak najbolji bio Uwe Gensheimer s devet golova, od kojih dva sa sedam metara.

Nijemci su na samom vrhu ljestvice skupa s Veszpremom, a Gorenje će prolaz kruga tražiti na gostovanju u Sarajevu u sklopu sedmog kola i na domaćem susretu s Chamberyjem protiv kojeg će zaključiti natjecanje po skupinama.