Pobjede Valencije i Villarreala

Marin Pintur • nedjelja, 22.11.2009.

Završeno je jedanaesto kolo španjolskog prvenstva. Villarreal je došao do četvrte pobjede u nizu, dok je Espanyol ponovo razočarao. Valencia je do bodova došla na neugodnom terenu u Pamploni. Mallorca i dalje pokazuje tko je gazda na njezinom otoku, a Sporting Gijon je došao do boda na gostovanju kod slabašnog Xereza...

Villarreal nastavlja s dobrim igrama. U nedjelju je pred 15 tisuća gledatelja na El Madrigalu nastradao Valladolid. Prvi pogodak je djelo napadača domaćih Nilmara već u 7.minuti dvoboja. S minimalnom prednošću Villarreala se otišlo na odmor, da bi Nilmar opet na najbolji način otvorio nastavak, svoj drugi pogodak je postigao u 48. minuti. Devet minuta kasnije sve je dvojbe razriješio bivši napadač Manchester Uniteda Giuseppe Ross, a počasni pogodak za goste je postigao Costa u 60.minuti.

Osasuna i Valencia su odigrali prilično grubu utakmicu u kojoj se Valencia bolje snašla i na kraju slavila s 3:1. Domaćin je dvoboj završio s dva igrača manje, pocrvenjeli su Pandiani i Flano. Valencia je već u 20. minuti imala veliku prednost od dva pogotka razlike za što su najzaslužniji bili strijelci Villa i Albelda. Villi je ovo bio već osmi pogodak u Primeri. Petu pobjedu u nhizu za Valenciu je u 56. minuti potvrdio Marchena. Osasuna je do kraja uspjela smanjiti gostujuću prednost preko Masouda.

Sporting Gijon za koji nastupa naš reprezentativac Mate Bilić je prošle sezone odigrao jako malo remija. Čini se da to nadoknađuje ove sezone jer je na gostovanju kod Xereza ubilježio peti neriješeni rezultat u prvenstvu. Xerez je u ovom susretu više kontrolirao igru, o čemu svjedoči omjer kornera za domaće od 11:1, međutim Xerez ima velikih problema s igrom u napadu jer je u dosadašnjem tijeku Primere postigao samo tri pogotka! Mate Bilić je startao u prvom sastavu i igrao do 73.minute.

Uzbudljivu su utakmicu odigrali Mallorca i Almeria. Na kraju je spretniji i sretniji bio domaćin čime je nastavio svoj fenomenalan niz. Naime, Mallorca na svom terenu ima svih šest pobjeda uz gol razliku 16:2! Upravo je to glavni razlog zbog kojeg je Mallorca na visokom šestom mjestu na ljestvici. Prva polovica dvoboja je prošla bez pogodaka, a drugi dio je bolje otvorila Mallorca i došla do vodstva u 48.minuti preko Castra. Almeria je do izjednačenja stigla u 77. minuti kada je precizan bio David Rodriguez. Gosti su bili konkretniji i imali više prigoda, međutim na kraju je slavila Mallorca. U samom finišu utakmica domaći su postigli dva pogotka, prvo je u 88. minuti zabio Casadesus, a u sudačkoj nadoknadi treći gol za svoju ekipu, a drugi svoj, je postigao Castro.

Drugi klub Katalonije, Espanyol pamti i bolje dane. Nakon tri kola bez pobjede, navijači Espanyola su u dvoboju s Getafeom vidjeli idealnu priliku za puni plijen. Ali, nogometaši Getafea su imali drukčije ideje i pobjedom preskočili svoga domaćina na devetom mjestu Primere. Sve do posljednjih petnaestak minuta je mirisalo na podjelu bodova u ovom susretu. Međutim, u 79. minuti vodeći pogodak za Getafe postiže Casquero, a konačna potvrda pobjede je djelo Pedra Riosa u sudačkoj nadoknadi. Inače, Rios je u igru ušao samo dvije minute ranije.

Marko Babić je odigrao cijelu utakmicu za svoju Zaragozu na gostovanju u Malagi. Ovo je bio treći međusobni susret ovih dvaju protivnika u kratkom vremenu jer su se sudarili i u Kupu Kralja. Zanimljivo, sva su tri dvoboja završila neriješenim rezultatom. U vrlo gruboj utakmici koja je rezultirala s devet žutih i dva crvena kartona, Zaragoza je do vodstva došla u 49. minuti. Tada je s bijele točke precizan bio Ewerthon što je inače bio jedini udarac u okvir Malaginih vrata. Do pogotka vrijednog boda, ali ne i bijega sa zadnje pozicije Primere, Malaga je došla u 79. minuti. Strijelac je bio Lopez.

• Obrisan korisnik23.11.2009. u 00:52
    Valencia me sve više podsjeća na stare dane i dvostruko finale Lige prvaka na prijelazu u 21. stoljeće! Nadam se da se niz nastavlja i u daljnjim kolima!