Bordeaux preuzeo čelo

Maja Giljanović • nedjelja, 29.11.2009.

Žirondinci su gostujućom pobjedom protiv Nancyja nakon tjedan dana provedenih na drugom mjestu od Auxerrea preuzeo prvo mjesto Le Championnata.

Bordeaux posljednjih godina rado gostuje u Nancyju. Žirondinci su na Marcel Picotu, naime, triput uzastopce pobijedili, a nisu izgubili posljednje desetljeće. Savršena destinacija nakon dva ligaška poraza uzastopce (0:2 protiv Valenciennesa u gostima i 0:1 protiv Lillea na Chaban-Delmasu što je posebno zaboljelo jer je LOSC prekinuo niz Bordeauxa od 39 utakmica pred njegovim navijačima bez poraza).

Laurent Blanc je protiv Nancyja izveo igrače posložene u 4-2-3-1 formaciju koja je u srijedu u Ligi prvaka pobijedila Juventus (2:0) i nije pogriješio. Fernando u 25., Wendel u 61. i Gouffran u 75. minuti slomili su otpor Nancyja kojem je ovo nakon Saint-Etiennea (0:1) i Lensa (1:2) treći poraz uzastopce.

Bordeaux je nakon tjedan dana provedenih u statuse prve pratilje vratio prvo mjesto i Auxerreu bježi dva boda.

Ozljedama desetkovani (Payet, Sanogo, Dabo, Bayal, Monsoreau, Perrin) Saint-Etienne je u 73. minuti prokockao vodstvo u Le Mansu. Gol Illana u 17. minuti poništio je Le Tallec, a pobjedu - prvu nakon četiri poraza uzastopce i prvu nakon konca rujna protiv Lensa (3:0) - Le Mansu je propustio donijeti Helstad kojeg je zaustavila stativa gola Janota.