Kalvarija Montpelliera

Maja Giljanović • srijeda, 13.01.2010.

Treći put u posljednje četiri utakmice gorak okus poraza je u zaostaloj utakmici 15. kola Le Championnata na gostovanju je u Monte Carlu okusio Montpellier. Ni Jerko Leko ni Dario Šimić nisu, makar na klupi za pričuve, sudjelovali u pobjedi svog Monaca. Utakmicu 18. kola su nadoknadili Boulogne i Sochaux i u Boulogne-sur-Meru odigrali nemaštovitih 0:0.

Montpellier je u posljednjem kolu uoči praznika slavio usred Gerlanda protiv Lyona (1:0), vratio se na peto mjesto na koje je skliznuo nakon poraza od Bordeauxa (0:1) i Nancyja (0:2) i dao svojim navijačima vjeru da u proljetni dio prvenstva ulaze kao legitimni pretendenti za najviši plasman (poput trećeg mjesta koje sljedeće godine vodi u kvalifikacije Lige prvaka).

Monaco ih je u utakmici koja je prvotno bila zakazana za 28. studenog samo da bi je LFP odgodio zbog više slučajeva svinjske gripe u svlačionici Kneževa, na svom Louisu II pred 5762 navijača potukao do nogu.

Prvi gol je pao nakon samo 10 minuta (), a u svom je prvom nastupu u dresu Monaca od prve minute (šest je puta lani ulazio kao zamjena) priliku koju mu je ukazao Guy Lacombe na najbolji mogući način iskoristio Lukman Haruna.

19-godišnji je Nigerijac Jourdrena na golu Montpelliera probio u 55. i 66. minuti za 3:0 vodstvo Monaca i svoje prve golove u Le Championnatu u karijeri, a u strijelca se, samo na pogrešnoj strani, upisao i Montpellierov El-Koutari u 87. minuti nakon što su gosti u 72. ostali s igračem manje (Belhanda).

Monacu je ovo peta utakmica uzastopce bez poraza (zadnji su put izgubili od Lillea sredinom prosinca) i šlag na tortu protekla 72 sata nakon što su se u Kupu provukli protiv Toursa (4:3 nakon jedanaesteraca).

Utakmicu 18. su, pak, kola nadoknadili Boulogne i Sochaux. 11.681 navijača se zadovoljilo bodom (0:0), a najveći je pljesak zaslužio Frederic Da Rocha koji je odigrao svoju 400. utakmicu u Le Championnatu. 35-godišnjak je ljetos nakon punih 14 godina iz Nantesa prešao u Boulogne.