PSG dobio lidera, izgubio Coupeta

Maja Giljanović • subota, 28.11.2009.

Pobjedu PSG-a protiv prvoplasiranog Auxerrea u sjenu je bacila teška ozljeda golmana Parižana Gregory Coupeta. Bivši je francuski reprezentativac u 82. minuti iznesen na nosilima nakon što je pokušavajući spriječiti korner teško ozlijedio gležanj lijeve noge. 36-godišnjaku je prema prvim procjenama slomljena tibija.

Nakon sedam pobjeda uzastopce Auxerre je naišao na boljeg. Momčad Jeana Fernandeza je pobjedama protiv Grenoblea, Rennesa, Bordeauxa, Lillea, Montpelliera, Le Mansa i Monaca u prošlom kolu prvi put nakon više od pola desetljeća preuzela čelnu poziciju u Le Championnatu, ali u 15. su kolu izgubili jednu ligašku utakmicu (ispali su, naime, iz Liga-kupa od Sedana Ante Rožića) prvi put u posljednja dulje od tri mjeseca (22. kolovoza ih je Lyon dobio 3:0).

Auxerre je pao pred 35,000 Parižana u Parku prinčeva golom Clementa u 67. minuti, ali je i dalje prvi jer je Lorient poklekao protiv Grenoblea. Četvrtoplasiranom Lorientu pobjeda je protiv fenjeraša bivšeg dinamovca Josipa Tadića donosila prvo mjesto, ali su ga igrači Christiana Gourcuffa prokockali i jedva izvukli bod.

Vezane vijesti

Lorient je vodio od 32. minute i gola još jednog bivšeg dinamovca Boštjana Cesara u vlastitu mrežu prije nego su gosti u posljednjih pola sata preokrenuli. Matsui je izjednačio u 63., a Juan je u 71. iskoristio poklon-bon golmana Lorienta Capponea. Prvu pobjedu igračima Mehmeta Baždarevića koji su u prošlom kolu uzeli bod Lyonu (tek drugi u 13 utakmica) u drugoj je minuti sudačke nadoknade, međutim, iz ruku izbio Gameiro.

Auxerre je prvi bod ispred Lorienta, ali moguće još samo 24 sata i utakmica Bordeauxa i Lyona. I Žirondinci i Lavovi zaostaju dva boda i pobijede li sutra Nancy i Rennes preuzimaju čelnu poziciju.

Najuvjerljiviju je pobjedu ubilježio Lille protiv momčadi koja je na posljednja tri gostovanja od mogućih devet osvojila svih devet bodova. LOSC je bez bivšeg zagrebaša Marka Marića Valenciennes pobijedio 4:0 golovima Fraua (42.), Gervinha (52., 59.) i Cabayea iz jedanaesterca (86.).

Prednost domaćeg travnjaka su iskoristili i Sochaux protiv Nice koja u posljednjih 180 minuta nije primila ni gola i Toulouse protiv Boulognea. Mikari je u 29. postigao jedini gol Sochauxa, a Fofana u 27. Toulousea.