Lyon 1:1 Rennes
Rennes

Greda spasila Rennes

Maja Giljanović • nedjelja, 29.11.2009.

Lyon ni petu utakmicu uzastopce u svim natjecanjima nije pobijedio. Nakon 1:1 protiv Liverpoola u Ligi prvaka, 5:5 protiv Marseillea, 1:1 protiv Grenoblea i 0:1 protiv Fiorentine u LP-a Lavovi koji su posljednji put pobjedu upisali protiv Saint-Etiennea koncem listopada u posljednjoj su utakmici 15. kola Le Championnata osvojili bod protiv Rennesa.

Lyon ni četvrtu utakmicu uzastopce nakon Sochauxa (0:2), Liverpoola (1:1) i Marseillea (5:5) pred svojim navijačima nije osvojio sva tri boda. Lavovi su posljednju pobjedu na Gerlandu upisali koncem rujna protiv Toulousea (2:1), a protiv Rennesa su u 15. kolu Le Championnata osvojili bod.

Rennes koji je na posljednje četiri utakmice u Lyonu jednom pobijedio (4:1) i tri puta izvukao bod (posljednji je put izgubio 2005.) vodio je od 15. minute osmim ovogodišnjim golom drugog najboljeg strijelca Le Championnata Asamoaha Gyana.

Tinejdžer na golu Rennesa Abdoulaye Diallo u svom se debiju u prvoj momčadi (Nicolas Douchez je ozlijedio gležanj i out je 40-tak dana) pokazao u dobrom svjetlu - ispred Crisa, Michel Bastosa i Kallstroma - ali je poklekao u 42. minuti na slobodnjaku Lisandra Lopeza.

Gosti koje je zbog bolesti Frederica Antonettija (prvi trener je obolio od svinjske gripe) vodio pomoćnik Jean-Marie de Zerbi u drugom poluvremenu su se zabili u svoj šesnaesterac i obranili gol, a najveću šansu Lyona u 88. je minuti prokockao Bafetimbi Gomis čiji je udarac zaustavila prečka.

Lavovi su "zakašljucali" i izgubili korak s Bordeauxom. Lyon je drugi dva boda iza Žirondinaca, a zbog dva gola bolje gol-razlike ispred Auxerrea na trećem mjestu.