Catania 0:2 Milan
Milan

Huntelaar i Milan u zadnjoj sekundi!

Ivana Spahija • nedjelja, 29.11.2009.

Nogometaši Milana u posljednjoj su utakmici 14. kola Serie A priredili pravu igru živaca svojim navijačima. Poraz Juventusa od Cagliarija Rossonerima je otvorio put prema drugom mjestu, a Milan je na gostovanju kod fenjeraša Catanije 90 minuta držao nulu, sve dok se u sudačkoj nadoknadi nije ukazao Klaas-Jan Huntelaar, koji je u posljednjim trenucima uspio pogoditi mrežu Catanije - i to dvaput.

Pravu "talijansku" utakmicu odigrali su Catania i Milan na Siciliji. Rossoneri, koji su u Cataniju stigli u ulozi potpunih favorita, sve do posljednjih trenutaka utakmice nisu uspijevali zatresti mrežu domaćina unatoč nebrojenim prilikama. Kada se činilo da će se utakmica zatvoriti s neodlučenih 0:0, u sudačkoj nadoknadi napokon se otvorilo gostima.

Posljednje sekunde susreta očito su inspirirale Klaasa-Jana Huntelaara, koji je u trećoj minuti sučevog dodatka uspio slomiti otpor Catanije, a samo minutu kasnije potom i potvrditi pobjedu Milana. I to kakvu pobjedu, crveno-crni su zahvaljujući kiksu Juventusa protiv Cagliarija zasjeli na drugo mjesto na ljestvici i za vodećim Interom zaostaju sedam bodova.

Prvo poluvrijeme nije donijelo pogotke, iako su gosti vršili priličan pritisak na obranu Catanije. Milan je već u petoj minuti mogao doći do vodstva, Pato je idealno uposlio Seedorfa, a centimetri su presudili da se udarac Nizozemca ne nađe u mreži domaćina. Rossoneri su vratima Andujara ponovno zaprijetili u 40. minuti, ali je pokušaj Borriella završio pokraj gola.

Niti drugo poluvrijeme nije donijelo veće pomake u igri obiju momčadi, Milan je napadao i promašivao, Catania se više-manje uspješno branila. U 60. minuti je udarac Pata jedva raščistila domaća obrana, a Catania je jednu od većih prilika u susretu propustila u 71. minuti kada je udarac glavom Spollija uspio obraniti Dida. Nastavak je ponudio i dva promašaja Ronaldinha, a u 88. minuti je Filippo Inzaghi loptu glavom poslao nekoliko centimetara iznad grede.

Sve je već ukazivalo na remi, no sudačka nadoknada od čak pet minuta bila je dovoljna Milanu da riješi utakmicu. U 93. minuti Inzaghi i Huntelaar su odigrali dupli pas, a Nizozemac je dovršio posao i matirao Andujara za vodstvo gostiju od 1:0. Samo minutu kasnije Huntelaar je ponovno bio u akciji, s ruba prostora je loptu poslao pod gredu gola Catanije i postavio rezultat na konačnih 2:0 za veliko slavlje Milana i put Leonardove momčadi na drugo mjesto na ljestvici. Cataniji novi poraz nije donio ništa dobroga, momčad sa Sicilije nastavila je razočaranja u ovoj sezoni i spustila se na pretposljednje, 19. mjesto na ljestvici.