Vodeni sportovi

Raspad Jadrana, prva pobjeda Medveščaka

Maja Giljanović • četvrtak, 03.12.2009.

Poljudski bazen vaterpolisti će Medveščaka pamtiti po svojoj prvoj ovogodišnjoj pobjedi. Jadran je u utakmici 9. kola Jadranske lige na poluvremenu vodio tri gola razlike, ali se gosti nisu predavali i u četvrtoj su četvrtini nadoknadili sav zaostatak.

JADRAN - MEDVEŠČAK 10:11 (2:1, 3:1, 3:4, 2:5)

9. kolo Jadranske lige

Split, bazen na Poljudu

JADRAN: Petričević, Franičević 1, Jelavić, Delaš 1, Bezić, Milardović, Popović 2, Vuleta, Kuzmanić 1, Perić 2, Banovac, Matutinović 1, Vlaić, Hutten 2. Trener: Matutinović

MEDVEŠČAK: Selem, Burić, Kolar, Čule 2, Jakovac 1, Zeljak 1, Tomašić, Milaković, Vegar, Geratović, Ćuk 3, Dragčević 4, Kavur, Blažević. Trener: Asić

Igrač više: Jadran 2/6, Medveščak 1/7

Peterci: Jadran 1/2, Medveščak 3/3

Početak utakmice 9. kola Jadranske lige između Jadrana i Medveščaka nije dao naslutiti konačni rasplet. Splićani su protiv gostiju koji su u prijašnjih osam utakmica osvojili ravno nula bodova bili bolji i u prvoj (2:1) i u drugoj (3:1) četvrtini i prvo poluvrijeme dobili tri gola razlike (5:2).

Momčad Dragana Matutinovića ozbiljno je prionula poslu nakon što je Uprava zaprijetila 50 %-tnim oduzimanjem plaća zbog, smatraju na katu, rezultata neadekvatnih ulaganjima. Jadran je djelovao čvrsto, motivirano, organizirano i u svakom je pogledu bio bolji od gostiju.

U drugom poluvremenu, međutim, Medveščak podiže ritam i na krilima Dragčevića (ukupno četiri gola) i Ćuka (strijelac tri pogotka) smanjuje zaostatak (4:3 u trećoj četvrtini) i u konačnici preokreće utakmicu u svoju korist (11:10).

Prijelomni trenutak utakmice bio je propušteni peterac Perića kojim bi Jadran vratio prednost od dva gola (9:7) što momčad trenera Ivana Asića koristi i poravnava (8:8), preuzima vodstvo i odlazi na dva gola razlike (gol Jadrana u samom finišu samo je kozmetički uljepšao rezultat).

U derbiju kola Budva i Jadran iz Herceg Novog u Budvi su podijelili bodove. Šefik je na golu Budve briljirao (sedam je obrana upisao više od Šćepanovića na suprotnoj strani), ali je šest puta potpisivao kapitulaciju protiv Vukčevića i Janovića (obojica tri gola). Napadački najraspoloženiji u redovima Budve bio je Danilović, strijelac četiri gola, koji je i nazaslužniji što je Budva manje od četiri minute prije kraja nadoknadila dva gola zaostatka (7:9).

Budva je remijem zbog slabije gol razlike (95:66) izgubila prvo mjesto od Juga (98:54), a Jadran je peti iza Primorca i Mladosti.