Vodeni sportovi

Rutinska pobjeda Šibenčana

Ivana Jurica • srijeda, 02.12.2009.

Vaterpolisti Šibenik NCP-a rutinski su odradili susret protiv splitskog POŠK-a na bazenu u Crnici. Sa 17:7 pobijedili su posljednjeplasiranu momčad Jadranske lige u susretu u kojem je domaći trener Ivica Tucak veću minutažu pružio i brojnim juniorima u svojoj momčadi. S četiri gola ponovno je najefikasniji bio Nikola Sutić.

Šibenik NCP – POŠK 17:7 (6:2, 2:0, 4:2, 5:3)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 100

Šibenik NCP: Kačić (7 obrana), Santini, J. Belamarić, Računica 2, Brlečić 2, Tyrell 1, Španja 2, Brkić 3, Sutić 4, Krnić 1, Vlahović 1, Samodol 1, Jukić (4 obrane), D. Belamarić, trener: Ivica Tucak.

Vezane vijesti

: Veršić (5 obrana), Prižmić, Udiljak, Barbarić 2(1), Lušić, Kaurloto, Maras, Scherbl, Rabadan 1, Ivanišević 1, Travnikar 3, Jelovina (4 obrane), Crnčević, trener: Siniša Školneković.

Igrač više: Šibenik NCP 4/7, POŠK 2/6

Tri osobne pogreške: J. Belamarić 24'

Isključenje s pravom zamjene: Veršić 27'

Peterci: Šibenik NCP -, POŠK 1/1

Suci: Aleš Blažić (Ičići) i Marko Matijević (Zagreb)

Domaćini su susret otvorili s tri lagana gola. Sutić, Brkić i Samodol odmah su Splićanima pokazali tko je gazda na bazenu u Crnici. Na prvi gol gostiju čekalo se do pete minute kad je mrežu Kačića naciljao Rabadan, a odmah nakon toga i Ivanišević iz kontre. Imali su Splićani i priliku za izjednačenje, ali nisu uspjeli, pa je do kraja prve četvrtine prednost domaćih vaterpolista narasla na četiri gola prednosti. Raspoloženi Sutić te Računica i Vlahović upisali su se u strijelce do kraja te četvrtine.

Momčad Siniše Školnekovića teško je pronalazila put do domaćeg gola. U drugoj četvrtini niti jednom nisu uspjeli matirati Kačića, dok je na drugoj stani Duje Veršić još dva puta matiran. Andrija Španja iz igre, odnosno Dino Krnić s igračem više (prvi gol iz trećeg pokušaja s igračem više) pogodili su za 8:2 na poluvremenu.

Velika razlika između ove dvije momčadi nastavila se manifestirati i u drugom poluvremenu. Šibenčani ponovno postižu tri gola na početku četvrtine, Brlečić, Španja i Sutić, a gosti, nakon punih 14 minuta bez gola, do svog trećeg dolaze u 21. minuti utakmice kad je iz peterca pogodio Toni Barbarić. Na kraju treće četvrtine Šibenik je imao osam golova prednosti (12:4).

Efikasnih osam minuta u posljednjoj četvrtini. Dva gola kapetana Edija Brkića na startu posljednjih osam minute igre i prednost je na okruglih deset (14:4). Barbarić svojim drugim golom smanjuje na 14:5, ali Tyrell i Računica vraćaju na plus deset, odnosno 11 (16:5). Do kraja utakmice još dva gola Mitje Travnikara i jedan Hrvoja Brlečića za konačnih 17:7.

Ponovno je najveći broj golova postigao Nikola Sutić, četiri, dok je Brkić postigao tri. Kod Splićana najefikasniji je sa tri gola bio Travnikar.