Vodeni sportovi

Koper rado viđen gost

Maja Giljanović • srijeda, 02.12.2009.

Vaterpolisti riječkog Primorja su u 9. kolu Jadranske lige odradili lakši trening protiv "fenjeraša" Kopera i upisali svoju treću pobjedu uzastopce.

Primorje CO je u 9. kolu Jadranske lige bez naročitih uzbuđenja odradio posao, zadovoljio formu, osvojio dva unaprijed upisana boda i upisao treću pobjedu uzastopce.

Momčad trenera Zorana Roje je nakon remija na Kantridi protiv Jadrana u Jadranskoj ligi slavila u Medveščaku, vrhunski odradila prvu utakmicu osmine finala Kupa LEN protiv Jadrana (10:4) i pobijedila Koper.

Vezane vijesti

Gosti ni u devetoj utakmici nisu osvojili ni bod. Koper je čvrsto na začelju (0-9), a gol razliku mu je Primorje "popravilo" na 54-115.

Riječani su prvu četvrtinu osvojili 2:0, prvo su poluvrijeme dobili 6:3, a Koper je svaku nadu ostavio u trećoj četvrtini koju je Primorje osvojilo 3:0. Kakvu-takvu zadovoljštinu "fenjeraš" je izvukao odigravši četvrtu četvrtinu izjednačeno (2:2). Primorje je svoju treću pobjedu (jednom su remizirali i četiri utakmice izgubili) zaslužio sa šest golova razlike (11:5).

Veliko je iznenađenje priredio Cattaro koji je na bazenu SRC Nikša Bućin nanio prvi poraz u JVL-u Primorcu. Gosti su vodili na poluvremenu 5:4, tijesno su dobili i treću četvrtinu (3:2), a europski se prvak predao u četvrtoj i izgubio je 0:2. Cattaro je slavio s visokih 10:4, a dva je gola postigao bivši hrvatski reprezentativac Teo Đogaš (Mile Smodlaka i Aljoša Kunac koji je na posljednje dvije utakmice dao sedam golova nisu se upisali među strijelce).

Primorcu je ovo prvi poraz nakon 11 pobjeda uzastopce (glatko su prošli vikend u 1. kolu Eurolige dobili Panionios), a Cattaro je potvrdio odličnu formu nakon što je u prvoj utakmici osmine finala Kupa LEN protiv Patrasa praktički osigurao plasman u četvrtfinale (slavio s pet golova razlike).