Bordeaux 1:0 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Plašil bolji od PSG-a

Maja Giljanović • subota, 05.12.2009.

Treću pobjedu uzastopce bez primljenog gola u 16. je kolu Le Championnata upisao Bordeaux. Žirondinci su golom Plašila u 23. minuti slomili otpor PSG-a.

32,926 navijača Bordeauxa i treću je utakmicu uzastopce nakon 2:0 protiv Juventusa u Ligi prvaka i 3:0 u Nancyju proslavilo tri boda bez da je obrana Žirondinaca poklekla i primila gol.

U derbi utakmici 16. kola Bordeaux se na svom Chaban-Delmasu vratio pobjedničkim navikama nakon što su posljednju prvenstvenu utakmicu pred svojim navijačima izgubili od Valenciennesa (0:1) i prvi put nakon dvije godine izgubili domaću utakmicu.

Odlučujućom se pokazala 23. minuta u kojoj je Plašil iskoristio dvoumljenje Armanda i akciju započetu centaršutom Tremoulinasa sproveo u gol Edela.

Ni ozljeda prije tri dana protiv Boulognea dvostrukog strijelca Erdinga u 26. minuti i izlazak Turčina četiri minute kasnije nisu pomogli ambicijama gostiju, a najveću su šansu prokockali u 36. minuti (Maurice).

Potencijalnom hrvatskom reprezentativcu Gregory Serticu trener Blanc je dao 66. minuta, 20-godišnjak je u svojoj četvrtoj ovogodišnjoj utakmici (ukupno je Sertic ove sezone odigrao 166 minuta) dobio tri duela, izgubio jedan, zaradio je jean prekršaj, jednom je pucao izvan okvira vratiju i od 31 dodavanja 28 samo je tri "bacio u bunar".

Bordeaux je četiri boda ispred Montpelliera i pet ispred Valenciennesa, Lyona i Auxerrea s tim da su samo Bordeuax i Valenciennes odigrali svih 15 utakmica.