Lille 4:3 Lyon
Lyon

Lyonu malo i hat-trick Lisandra

Maja Giljanović • nedjelja, 06.12.2009.

Spektakl su večeras na posljednjoj utakmici 16. kola Le Championnata navijačima na Metropole de Villeneuveu upriličili Lille i Lyon. Lavovi su vodili 2:0 i 3:1 samo da bi suigrači Marka Marića izjednačili u drugom poluvremenu i u prvoj minuti sudačke nadoknade preokrenuli na 4:3.

Nostalgično navijači Lyona prizivaju primjerice 2006. godinu kad su njihovi puleni nakon 15 kola zauzimali vodeću poziciju s osvojenih 40 bodova ispred Lensa, Sochauxa i Lillea s 14 bodova manje izjednačenih na drugom mjestu. Tri godine poslije Lavovi su osvojili samo 26 bodova i zauzimaju tek četvrto mjesto pet bodova iza prvoplasiranog Bordeauxa.

Lyon ni šest utakmicu uzastopce nije pobijedio. Tri su boda posljednji put osvojili 31. listopada u Saint-Etienneu (1:0) nakon čega su od mogućih 12 osvojili samo tri boda u Le Championnatu (5:5 protiv Marseillea, 1:1 protiv Grenoblea i 1:1 protiv Rennesa) i u Ligi prvaka jednom odigrali neriješeno (Liverpool) i jednom izgubili (Fiorentina).

Boljka na koju je uoči gostovanja u Lilleu upozoravao Claude Puel ponovno je skupo koštala Lyon. Lavovi su početkom 2000-tih protivnike najčešće ubijali u pojam u posljednjih 20-tak minuta utakmica, a ovih tjedana pucaju baš na tom planu.

Primaju golove u posljednjih 20 (Fiorentina 0:1), 15 (Rennes 1:1) i 10 (Grenoble 1:1) minuta i prosipaju bodove. Lyon je večeras protiv Lillea vodio 2:0 (Lisandro u 2. i 21. iz jedanaesterca) i 3:1 (Frau u 24. i ponovno Lisandro u u 35.), ali je nakon gola Gervinha u 54. minuti (2:3) u posljednjih 20 minuta poklekao dvaput.

Cabaye je iz jedanaesterca izjednačio na 3:3 u 70., a tri boda je 15,000 raspamećenih navijača proslavilo nakon gola Gervinha u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Uzaludan je sav trud Lisandra - 26-godišnjeg Argentinca hat-trick je katapultirao na drugo mjesto ljestvice strijelaca (Lisandro i Gyan iz Rennesa dva su gola iza Monacovog Nenea) - obrana Lyona pušta "u svih 16". U posljednjih 10 utakmica Lloris je, naime, primio 19 golova ili u prosjeku gotovo dva po utakmici, a u 10 utakmica prije toga ukupno samo pet.