Lagani bodovi za Göppingen i Lemgo

Matej Milanović • petak, 11.12.2009.

14. kolo rukometne Bundeslige nastavljeno je s dvije utakmice u kojima su pobjede upisali Göppingen i Lemgo. Obje momčadi su igrale u gostima kod sastava koji se bore za opstanak, Dormagena i Mindena...

Göppingen je u 14. kolu Bundeslige u rukometu igrao u gostima kod Dormagena, posljednje momčadi lige. Domaći su s tri uzastopna pogotka došli do 7:7 u 17. minuti, no uslijedila su četiri gostujuća pogotka. Göppingen je ostvarenu prednost ovaj put zadržao te se na poluvrijeme otišlo s 15:12 za goste.

U nastavku susreta se Dormagen držao do 50. minute na zaostatku od četiri gola. nakon toga su gosti pobjegli i u konačnici su slavili s visokih +9. Kod Dormagena je šest golova zabio Konstantin Chantziaras, dok je čak 11 puta bio precizan Lars Kaufmann kod Göppingena.

U drugom susretu večeri Lemgo je igrao kod pretposljednje momčadi prvenstva, Mindena. Gosti su odmah krenuli jako i poveli 5:1 nakon devet minuta igre. Tek pri samom kraju prvog poluvremena Minden je smanjio na -2, a na poluvrijeme su otišli sa zaostatkom od 14:11. Nade domaćih da mogu doći do boda rasplinule su se u prvih deset minuta drugog dijela u kojima oni nisu niti jednom zabili gol, dok je Lemgo upisao sedam pogodaka.

Do kraja dvoboja se ništa nije bitnije promijenilo te je Lemgo upisao sigurnu pobjedu i barem trenutačno zauzeo treću poziciju. kod MIndena je deset golova zabio Barna Putics, a isto je toliko kod gostiju postigao Michael Kraus koji je dva od tih pogodaka postigao sa sedam metara.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710