HSV jedva do pobjede

Matej Milanović • subota, 12.12.2009.

Hamburg je u 14. kolu rukometne Bundeslige jedva došao do bodova protiv Lübbeckea, kod kojeg je Blažičko obranio pet sedmeraca, a istovremeno se Kiel prošetao s Hannover Burgdorfom. U posljednjem susretu večeri Rhein Neckar Löwen je osramotio Magdeburg...

U prvih sedam minuta susreta HSV-a i Lübbeckea pao je tek jedan pogodak i domaći su nakon devet minuta došli do prednosti od 3:0. Gosti su uhvatili priključak u 18. minuti na 5:5, no HSV im je ponovno pobjegao na dva do tri pogotka prednosti. Ipak između 28. i 35. minute su serijom od pet golova došli do neočekivane prednosti od 13:11.

Nakon toga se nastavila ujednačena igra i u 56. minuti su gosti golom Arnea Niemeyera došli do 23:22 i to im je ujedno bila posljednja prednost na utakmici. Uspio je Lübbecke početkom zadnje minute izjednačiti, no dvadeset sekundi prije kraja stigao je gol Marcina Lijewskog za konačnih 25:24 kojim je svojoj momčadi izbjegao blamažu.

Kod Hamburga su pet golova zabili Pascal Hens i Hans Lindberg. Igor Vori je upisao tri pogotka, Domagoj Duvnjak dva, od čega jedan sedmerac i Blaženko Lacković jednog. Kod gostiju je sedam zgoditaka imao Michal Jurecki, a samo jednog manje je postigao Renato Rui. Valja spomenuti da je Nikola Blažičko obranio čak pet od 11 protivničkih sedmeraca i time držao svoju momčad u igri što im je u konačnici skoro donijelo bod.

Kiel, rival Hamburga za naslov, je pak lagano slavio protiv Hannover Burgdorfa. Već u 19. minuti su Zebre došle do +10, 16:6, a devet minuta kasnije je razlika povećana na 15 golova. Najveću prednost od 19 golova su domaći dostigli tri puta pred kraj utakmice. Christian Sprenger je za Kiel zabio deset golova, a sedam je dodao Henrik Lundström.

Nevjerojatno laganu pobjedu je upisao i Rhein Neckar Löwen protiv Magdeburga. Lavovi su u 22. minuti došli do 17:7, a u na poluvrijeme su otišli sa, za goste katastrofalnih, 23:8. Pri kraju dvoboja su domaći dvaput došli do maksimalnih +20. Uwe Gensheimer je predvodio Lavove s deset pogodaka, od kojih šest iz sedmeraca, kod Magdeburga je pak Yves Grafenhorst postigao devet zgoditaka.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710