Premiership, 18. kolo, 19.12.2009, 18:30 h
Arsenal
Arsenal 3:0 Hull City
Hull City

Vedran Babić • subota, 19.12.2009.

Hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva postigao je drugi pogodak u pobjedi njegovog Arsenala nad Hull Cityjem 3:0 u posljednjoj subotnjoj utakmici 18. kola Premiershipa. Pri vodstvu Topnika 1:0 gosti nisu realizirali najstrožu kaznu i to se pokazao kao ključni trenutak susreta.

Raspoloženim Hrvatima diljem Europe pridružio se i Eduardo da Silva. Naš napadač započeo je od prve minute dvoboj s Hullom i u 59. minuti uzvratio na ukazanom povjerenju postigavši pogodak koji je prelomio utakmicu. Topnici se ovom pobjedom vraćaju na treće mjesto ljestvice s jednakim brojem bodova koliko ima i Aston Villa (35). Na drugom mjestu je Manchester United sa samo dva boda više.

Na travnjaku stadiona Emirata gosti su odolijevali 49 minuta. Arsenal je bio dominantniji, jednu od prilika je propustio i Eduardo, ali se vodstvo ipak dogodilo u četvrtoj minuti sučeve nadoknade prvog poluvremena kada je Denilson zatresao mrežu Hulla iz sjajnog slobodnog udarca.

Početkom nastavka Eduardo se sam izborio za vrlo izglednu priliku koju je promašio, a kazna je umalo stigla u 56. minuti. Mikael Silvestre je u kaznenom prostoru srušio Fagana i sudac Steve Bennett je pokazao na bijelu točku. Međutim, Geovanni puca traljavo i vratar Manuel Almunia odbija loptu do Hunta, koji glavom puca preko gola.

To kao da je presjeklo goste, koji su se nakon toga potpuno raspali. Samo tri minute poslije Eduardo je okrunio lijepu akciju Arsenala, pogodivši mrežu iz neposredne blizine za 2:0, dok je konačnih 3:0 postavio Abou Diaby deset minuta prije kraja. Eduardo je igru napustio u 75. minuti, zamijenio ga je Theo Walcott.

Do kraja su još upravo Walcott i Aaron Ramsey propustili povisiti prednost Topnika, no i s ovim rezultatom Arsene Wenger može biti veoma zadovoljan s obzirom na činjenicu da je Hull vrlo lako mogao izjednačiti i odvesti utakmicu u neizvjesnost. Ovako, nova pobjeda Arsenala i povratak u ravnopravnu bitku za drugo mjesto.