Premiership, 18. kolo, 20.12.2009, 17:00 h
West Ham
West Ham 1:1 Chelsea
Chelsea

Marin Vuković • nedjelja, 20.12.2009.

Nakon što je Fulham u subotu razbio Manchester United, a posljednjeplasirani Portsmouth svladao Liverpool, niti treći član "velike četvorke" nije u 18. kolu Premiershipa upisao pobjedu. West Ham je na Upton Parku odigrao 1:1 s Chelseajem.

Osamnaesto kolo Premiershipa obilovalo je iznenađenjima, od kojih je najveće priredio pretposljednji West Ham. Čekićari su na svom travnjaku odigrali vrlo dobru utakmicu, pružili sjajan otpor Chelseaju i na kraju izborili potpuno zasluženi bod.

West Ham je do vodstva došao iz jedanaesterca u posljednjoj minuti prvoga dijela, nakon što je Ashley Cole prekršajem zaustavio Jacka Collisona. S bijele točke vodstvo domaćinu donio je Alessandro Diamanti.

Nije tu bio kraj jedanaestercima na utakmici jer u 61. minuti Chelsea je na isti način došao do izjednačenja. Frank Lampard je pogodio za 1:1, no svoj je udarac s bijele točke morao izvoditi čak tri puta jer je prilikom prva dva udarca sudac procijenio prerani ulazak nekoliko igrača u kazneni prostor.

Gosti sa Stamford Bridgea do kraja su utakmice pokušali doći do pobjedničkog pogotka, no bodovi su ipak podijeljeni. Momčad Carla Ancelottija tako ipak nije uspjela u potpunosti iskoristiti poraz Manchester Uniteda i prednost na čelu ljestvice povećati na čak šest bodova.