Premiership, 18. kolo, 19.12.2009, 13:45 h
Portsmouth 2:0 Liverpool
Liverpool

Mornari potopili Liverpool

Vedran Babić • subota, 19.12.2009.

Kriza Liverpoola se nastavlja. U prvoj utakmici 18. kola Premiershipa Redsi su na Fratton Parku s 2:0 izgubili od posljednjeg sastava lige, Portsmoutha, i tako napravili još jedan veliki korak unatrag u borbi za Ligu prvaka.

Travnjak na Fratton Parku se preko protekle noći zbog niske temperature dobrano zaledio, no utakmica je ipak odigrana. Portsmouth je s 2:0 bio bolji od bivšeg prvaka Europe, koji je utakmicu završio s desetoricom igrača zbog isključenja Javiera Mascherana.

Po teškim uvjetima na terenu teško je bilo očekivati ljepoticu od utakmice. Iako mu se u prvi sastav vratio Fernando Torres, Liverpool je teško dolazio do prilike za pogodak. Ništa razigranije nije djelovao niti domaćin, koji je ipak u 33. minuti poveo. Udarac Kevina Boatenga obranio je gostujući vratar Pepe Reina, no na odbijenu loptu natrčao je Nadir Belhadj i neobranjivo poentirao za 1:0.

Do poluvremena su se dogodile još dvije situacije koje su vjerojatno odredile pobjednika dvoboja. Prvo je Daniel Agger promašio vrlo izglednu priliku na ubačaj Stevena Gerrarda, da bi u 42. minuti Mascherano zaradio izravni crveni karton poslije duela s Talom Ben Haimom, za kojeg je sudac Lee Mason procijenio da je bio preopasan i neoprezan.

U nastavku je Liverpool dvaput mogao izjednačiti prije nego što je primio drugi pogodak. Prvo je u 67. minuti Gerrardov udarac obranio 22-godišnji BH vratar Asmir Begović, koji mijenja ozlijeđenog Davida Jamesa, da bi desetak minuta kasnije Jamie Carragher loše reagirao na odbijenu loptu u gostujućem šesnaestercu. Kazna je stigla u 82. minuti, kada je na ubačaj raspoloženog Boatenga Frederic Piquionne matirao Reinu i zapečatio pobjedu Portsmoutha.

Unatoč tri osvojena boda, Portsmouth je i dalje posljednji na ljestvici s 14 bodova, dok Liverpool ostaje na šestoj poziciji s 27 bodova, pet manje od četvrtoplasirane Aston Ville i čak 13 manje od vodećeg Chelseaja.

• Obrisan korisnik20.12.2009. u 18:44
    Mozda da organiziramo neku humanitarnu akciju za marina da mu nabavimo neke tablete za smiranje? Kako je Frederic započeo, nebi bilo loše... :-)))
  • Obrisan korisnik19.12.2009. u 18:30
    marin od jada i bijesa nije mogao napisati ovaj članak jer je tijekom utakmice polomio tipkovnicu na koljenu, pa je morao prepustiti kolegi da napiše ovo. nadam se da su mu kolege iz redakcije sve oštre predmete uklonili sa stola i da čovjek ne nosi kravatu (i remen??).
  • Obrisan korisnik19.12.2009. u 16:41