Lille ruši sve pred sobom

Maja Giljanović • nedjelja, 20.12.2009.

Petu pobjedu uzastopce u svim natjecanjima u 18. je kolu Le Championnata protiv Le Mansa izborio Lille i izbio na treće mjesto.

Utakmica između Lillea i Le Mansa je visjela u zraku sve do manje od sat i pol prije predviđenog starta utakmice u 17 sati, ali je oko 15,30 stigla obavijest čelnika Lillea da su "više desetaka centimetara snijega napadalog u noći sa subote na nedjelju višesatnim trudom uklonili vrijedni zaposlenici kluba".

Lille im slobodno može isplatiti podebljanu božićnicu jer klubu se omogućili odigravanje utakmice u trenucima u kojima briljiraju. Brutalan tempo Le Championnat-Europska liga-Le Championnat kao da izvlači najbolje iz momčadi Rudija Garcije.

Nakon što su u četvrtak protiv Slavije izborili proljeće u Europi - u 1/16 finala Europske lige izvukli su Fenerbahçe - upisali su i petu pobjedu uzastopce u svim natjecanjima. Protiv Lyona su prije dva tjedna preokrenuli 1:3 na 4:3, Saint-Etienne su četiri dana poslije dobili 4:0, Monaco su prije sedam dana u gostima počastili porcijom (4:0), prašku su Slaviju u četvrtak pobijedili u Europskoj ligi 3:1 i večeras su u 18. kolu Le Championnata slavili protiv Le Mansa.

Gosti su odlijevali samo 12. minuta i poklekli kod udarca Cheydoua. Balmont je dvije minute poslije zapucao jedanaesterac (prečka), ali suigrači se bivšeg zagrebaša Marka Marića, koji nije sudjelovao u pobjedi kojoj je Lille izbio na treće mjesto, nisu pokolebali.

Vodstvo je u 27. svojim devetim ovogodišnjim golom podebljao drugi najbolji strijelac lige Gervinho, a konačnih je 3:0 u 29. minuti postavio Hazard. Lille je treći, devet bodova iza Bordeauxa, bod iza Marseillea i bod ispred Montpelliera (Marseille i Montpellier imaju utakmicu manje).

I travnjak Auxerrea je izdržao velike količine snježnog pokrivača i utakmica protiv Toulousea je odigrana. Gosti su vodili od 20. minute i gola Luana samo da bi u samom finišu uprskali stvar. Didot je u 87. zaradio drugi žuti u razmaku od samo četiri minute, a suigrači koje je kapetan ostavio na cjedilu nisu uspjeli sačuvati prednost i Auxerreu je bod u 91. minuti izvukao Contout.