Monaco 1:1 Lyon
Lyon

Leki dvije minute i jedan bod

Maja Giljanović • nedjelja, 20.12.2009.

Hrvatski reprezentativac Jerko Leko u 18. je kolu Le Championnata zaigrao drugi put u posljednja četiri dana. Bivši dinamovac je nakon 24 minute u pobjedi protiv Rennesa u srijedu večeras odigrao dvije minute sudačke nadoknade utakmice protiv Lyona.

Jerka Leku je trener Monaca Guy Lacombe u 90. minuti utakmice protiv Lyona na travnjak poslao umjesto najboljeg igrača utakmice Molloa i hrvatskom reprezentativcu omogućio premiju za bod protiv favoriziranih Lavova.

Bivši je dinamovac upisao svoj drugi nastup u posljednja četiri dana nakon 20-tak minuta protiv Rennesa (1:0) za razliku od Darija Šimića koji je utakmicu pratio na tribinama.

Monaco je sedmerostruki francuski prvak, a u tri je titule Kneževa sudjelovao i trener Lyona Claude Puel. 48-godišnjak je svoj igrački vijek - svih 17 godina tijekom kojih je odigrao 488 utakmica - proveo u Monacu i aktivno je osvojio naslove 1982. i 1988., a kao trener je slavio 2000.

Tribine Louisa II Puela su primjereno pozdravila i prije utakmice, a pljesak je dobio i nakon 90 minuta jer bod je Monacu protiv sudionika osmine finala Lige prvaka (Lyona čeka Real) dobar posao.

Gosti su poveli golom Michela Bastosa u 22. minuti, ali u 35. je poklon najboljeg ovogodišnjeg pojedinca Lyona (uz Lisandra Lopeza) reprezentativnog golmana Llorisa iskoristio Park. Lloris je krivo procijenio jedno istrčavanje, lopta je došla do Korejca i 24-godišnjak ju je bez problema poslao u prazan gol.

U drugom poluvremenu Monaco je bio bolja momčad. Pokušavali su Mollo u 51., najbolji strijelac Le Championnata Nene u 54. i Park u 64., ali na putu ka preokretu su se ispriječili jednom Lloris, jednom Cris, a jednom je lopta prošla tik uz stativu.

Najveću šansu Lyona, šut Lisandra u 83. minuti, zaustavio je pravovremenim istrčavanjem Ruffier.

Monacu je bod protiv Lyona 26. ovogodišnji i 12. je (zbog slabije gol-razlike iza PSG-a, Lorienta i Nancyja), a Lavovi su četvrti (zbog bolje gol-razlike ispred Montpelliera) i za Bordeauxom na prvom mjestu kaskaju 10 bodova.