Vodeni sportovi

Suspendirani čelnici Juga

Maja Giljanović • četvrtak, 31.12.2009.

Disciplinska komisija Hrvatskog vaterpolskog saveza odrezala je drakonske kazne VK Jugu zbog gužve prilikom finala Kupa protiv Mladosti. Sudac Alen Pešušić je predsjednika Gorana Hrnića i izvršnog potpredsjednika Željana Konsua suspendirao na šest mjeseci zabrane obnašanja svih funkcija.

Disciplinski sudac HVS-a Alen Pešušić predsjednika je VK Juga Gorana Hrnića i izvršnog potpredsjednika Željana Konsua kaznio zabranom obnašanja dužnosti u trajanju od šest mjeseci, Nikša Drobac je zaradio tri utakmice neigranja, a trener Elvis Fatović i pomoćnik trenera Miho Bobić dvije i jednu utakmicu nevođenja momčadi.

Epilog je ovo finala Kupa odigranog 20. prosinca u Višnjiku u Zadru i slavlja Juga nakon što su najvećim dijelom utakmice gubili (8:10 i igrač manje četiri minute prije kraja), u sljedeće dvije minute izjednačili na 10:10 (Bošković i Joković), izborili produžetke, gubili i u njima, ali u zadnjem napadu dok su curile posljednje sekunde utakmice slavili golom svog junaka Sandra Sukna (12:11).

Vezane vijesti

Sudački par Nenad Periš i Dragan Štampalija izgubio je konce utakmice. Bunio se i trener Mladosti Emil Nikolić, a Sukno je u mikrofon HTV-a uzviknuo: "Sram nek' ih bude. Govorim vruć, ali svi bi se trebali zabrinuti zbog ovakvog suđenja!". Pomoćni i prvi treneri Juga dobili su crvene kartone u 20. i 28. minuti, a Drobac je u finišu četvrte četvrtine isključen s pravom zamjene.

Čelnici Juga Hrnić i Konsuo prosvjedovali su zbog isključenja Drobca, ali jedino što su postigli je da su zbog neprimjerenog ponašanja, čitaj pritiska na zapisnički stol ili bacanja čunjeva i obuće u bazen, bili prisiljeni napustiti rub bazena i utakmicu do kraja ispratiti s tribina.

Hrnić je čuvši odluku Komisije izjavio: "Zatečen sam. Jedini razlog zbog kojeg sam u ovom sportu moja je bezuvjetna ljubav prema Jugu, Gradu i vaterpolu. Ne znam kojim mi dekretom to itko može oduzeti".

Hoće li uložiti žalbu na presudu? "Određene poteze ćemo svakako poduzeti. Hoće li to biti žalba ili nešto drugo zajedno ćemo odlučiti potpredsjednik i ja", kratko je zaključio Hrnić.

Jedna od opcija koja se u krugovima bliskima Jugu spominjala uoči izricanja suda Disciplinske komisije porazna je za hrvatsko vaterpolo. Radi se, naime, o povlačenju Jugovih igrača iz reprezentacije!