Vodeni sportovi

Mornar dobar, Mladost bolja

Maja Giljanović • subota, 09.01.2010.

Mladost je pobjedom u 11. kolu Jadranske lige u Splitu protiv Mornara izborila drugu poziciju na ljestvici iza Juga i ispred preostalih u Top 5 najjače vaterpolske lige svijeta Budve, Jadrana iz Herceg Novog i Primorca.

MORNAR - MLADOST 8:11 (3:4, 1:3, 1:3, 3:1)

Bazen u Poljudu, 11. kolo Jadranske lige
Suci: Brguljan, Adžić

MORNAR: Kačić, Burić 1, Kragić Marinić 1, Čorušić, Kalebić, Oreb, Aličić, Vojković, Mataić 1, Buzdovačić, Marelja, Kovačić 1, Ban 2, Bratić 2. Trener: Joško Kreković

MLADOST: Brzica, Živković, Babić 1, Letica, Petković 5, Milaković 2, Zubčić, Martinić 1, Karač, Muslim 2, Hinić, Buljubašić, Pisk, Lončar. Trener: Emil Nikolić

Igrač više: Mornar 5/13, Mladost 4/9
Peterci: Mornar -, Mladost 1/1

Finalisti Kupa u sklopu su 11. kola u Splitu protiv Mornara ubilježili osmu pobjedu u svom 10. nastupu u JVL-u. Mornarevci su u Kupu prošli mjesec izgubili 12 razlike (19:7), izgubili su i večeras, ali su se pokazali u neusporedivo boljem izdanju.

Igrači Joška Krekovića su odolijevali prvih 10 minuta, ali čim su golom Mataića izjednačili na 4:4 (prvu su četvrtinu s 4:3 dobili gosti) utakmici je došao kraj. Mladost je zatvorila sve pristupe svom golu - Brzica koji je branio umjesto reprezentativca Pavića koji je na treningu ozlijedio prst - sama je, pak, u razmaku od samo tri minute zabila tri gola i na poluvremenu vodila 7:4.

Pitanje pobjednika Mladost je riješila u trećoj četvrtini (3:1), a u posljednjoj se četvrtoj opustila, primila tri gola i dozvolila Mornarevcima pristojan poraz.

Prva violina utakmice bio je peterostruki strijelac Antonio Petković, a najbolji strijelci u redovima domaćina s dva su gola Ban i Bratić.

"Šteta da gol-razlika nije i izraženija, dobro smo odigrali", izjavio je pomoćni trener Mladosti Vjeko Kobešćak. Predstavom svojih igrača zadovoljan je i Kreković: "Igrali smo dosta dobro, zadovoljan sam, tim više nam je ovo prva utakmica nakon pauze, a i Mladost je odlična ekipa".

• ALGHAZANTH09.01.2010. u 23:34
    Uz malo opuštanje pred kraj utakmice Mladost je ipak bila na dovoljnoj razini da joj Mornar nebi ozbiljnije zaprijetio.