Vodeni sportovi

Tucak debitirao porazom

Matej Milanović • subota, 09.01.2010.

U 11. kolu Jadranske lige u vaterpolu igrao se crnogorski derbi između Primorca i Jadrana iz Herceg Novog. Ivica Tucak je na klupi Jadrana startao s porazom od 10:9, nakon što su u zadnjoj četvrtini nadoknadili tri pogotka razlike, ali nisu uspjeli i zadržati bod. Medveščak je pak u potpunosti nadigrao Koper i došao do druge pobjede u ligi s 11:4...

PRIMORAC - JADRAN HN 10:9 (3:3, 3:2, 1:1, 3:3)

Jadranska liga, 11. kolo, Kotor, bazen Nikša Bućin

Gledatelja: 1400

Primorac: Kralj, Dr. Brguljan 1, Crepulja, Petrović, Drašković, Da. Brguljan 1, Kiss 4, Azevedo 1, Pavlović, Milošević, Steinmetz 2, Šetka 1, Milić, Čučković, Trener: Perović

Jadran HN: Ščepanović, Sekulić 1, Bebić, Elez, Vukčević 1, Radović, Janović 2, Gojković 1, Ivović 3, Zloković 2, Klikovac, Jokić, Perčinić, Tešanović, Trener: Tucak

Suci: Curić (Dubrovnik), Periš (Split)

Igrač više: Primorac 1/5, Jadran HN 2/6

Peterci: Primorac 3/3, Jadran HN 1/1

Dvoboj koji su u Kotoru igrali Primorac i Jadran iz Herceg Novog bio je izjednačen u prvoj četvrtini koja je završila 3:3, a na poluvrijeme su domaći otišli s minimalnom prednošću, 6:5. U trećoj dionici je svaka momčad zabila po gol te se i na zadnji odmor otišlo pri vodstvu domaćih koji su zatim zabili dva uzastopna gola i polovicom zadnje četvrtine imali velikih +3.

Gosti su se uspjeli vratiti i izjednačiti pola minute prije isteka vremena, no Primorac je zadnjim napadom preko Gergelya Kissa došao do pobjedničkog gola za konačnih 10:9. Upravo je Mađar bio najbolji strijelac susreta sa četiri gola. Tom se pobjedom Primorac na ljestvici odlijepio upravo od Jadrana, kod kojeg je s porazom debitirao hrvatski trener Ivica Tucak.

MEDVEŠČAK - KOPER 11:4 (2:1, 4:1, 1:0, 4:2)

Jadranska liga, 11. kolo, Zagreb

Medveščak: Selem, Burić 1, Kolar, Čule 3, Jakovac, Zeljak 4, Tomašić, Milaković 1, Vegar, Geratović, Ćuk 1, Dragčević, Kavur, Blažević, Trener: Asić

Koper: Grzentić, Pavičić, A. Verač, Burburan 2, B. Verač 1, Nosović, Puš, Merlak, Galić, Basiaco, Černeka, Crnica, Prelc, Smolnik 1, Trener: Đuho

Igrač više: Medveščak -, Koper -

Peterci: Medveščak 2/2, Koper 2/3

Medveščak je protiv Kopra tražio drugu pobjedu u Jadranskoj ligi, dok su se Slovenci koje vodi Veselin Đuho nadali prvom slavlju. Nakon početnog vodstva domaćih od 2:0, Koper je brzo izjednačio, no nakon toga je uslijedila potpuna dominacija domaćih i serija od devet golova za 11:2.

Do kraja dvoboja su Slovenci zabili dva gola, ali nisu uspjeli doći do neke prihvatljivije razlike. Istaknuo se domaći Zeljak sa četiri zgoditka. Medveščak je tom pobjedom pobjegao od samog začelja i ima četiri boda, dok Koper i POŠK još uvijek imaju nulu.

• ALGHAZANTH10.01.2010. u 00:02
    Gergely Kiss je osigurao zasluženu pobjedu Primorca koji je većinu utakmice bio u prednosti.