Vodeni sportovi

Štih-proba Primorju

Maja Giljanović • subota, 09.01.2010.

Mini-pripreme u razdoblju između Božića i Nove godine i trodnevni boravak u Firenzi Riječanima su urodili plodom u 11. kolu Jadranske lige. Najmanje bitnu od tri utakmice protiv Cattara u sljedećih 20-tak dana Riječani su pobijedili dva gola razlike 9:7.

PRIMORJE - CATTARO 9:7 (2:2, 2:2, 3:2, 2:1)

Bazen na Kantridi, 11. kolo Jadranske lige
Suci: Margeta, Štampalija

PRIMORJE: D. Car, Glavan 1, B. Car 1, Krapić 1, Pavlović, Franković 3, Tiškivski, Brala, Vrlić 1, Barać 1, Beltrame 1, Bukovac, Jurišić, Krizman. Trener: Zoran Roje

CATTARO: Pjetlović, Nastran, Vukčević 1, Živković 1, Kordić 1, Smodlaka, Varga 3, Đogaš 1, Lobov, Restović, Kunac, Filipović, Jelić, Tomašević. Trener: Mirko Vičević

Igrač više: Primorje 5/12, Cattaro 5/12
Peterci: Primorje 1/1, Cattaro -

Primorju se sljedećih 20-tak dana protiv Cattara događa slična situacija kao i koncem prošle godine kad su s Jadranom igrali četiri utakmice u kratkom vremenskom periodu. Odigrali su, naime, protiv Splićana neriješeno u JVL-u, prošli su ih u dvije utakmice osmine finala Kupa LEN i pobijedili ih u Kupu.

Prvu rundu i najmanje bitan dio trilogije Primorje i Cattaro su večeras na Kantridi odigrali u sklopu 11. kola Jadranske lige, a sljedeće dvije su 16. u Kotoru i uzvrat 3. veljače u četvrtfinalu Kupa LEN.

Uoči utakmice Cattaro je - obojen splitskim bojama (Smodlaka, Đogaš, Kunac) - Primorju bježao jedan bod (pet su utakmica pobijedili i četiri izgubili, a Riječani su četiri pobijedili, jednu remizirali i četiri izgubili), ali večeras su im prepustili sedmo mjesto.

Samir Barać je uoči utakmice najavio "šahovsku partiju" dva, kvalitetom i strukturom, izjednačena protivnika i pogodio. Prve dvije četvrtine protekle su u izjednačenoj igri (4:4 na poluvremenu), a prvi su se put na dva gola razlike Riječani na krilima Nikole Frankovića odlijepili u trećoj četvrtini.

Cattaro su ostavili na životu kad su promašili "zicer" za tri razlike, gosti su dali gol za 7:8, ali su poklekli i u finišu primili gol kojim se se i definitivno pozdravili s bodovima.

Primorju je ovo peta pobjeda u JVL-i i četvrta uzastopce nakon Medveščaka (13:8), Kopera (11:5) i POŠK-a (15:5).