Vodeni sportovi

Dubrovčani sigurni u Crnici

Ivana Jurica • subota, 09.01.2010.

Vodeća momčad Jadranske lige bez većih je problema odradila gostovanje u Šibeniku. Slavili su jugaši sa 13:9 u utakmici u kojoj su obje momčadi nastupile bez po dvojice igrača. Šibenčani su, uz sve probleme koje imaju, dobro parirali Dubrovčanima čija je pobjeda u Crnici posve zaslužena...

Šibenik NCP – Jug CO 9:13 (3:2, 2:6, 1:1, 3:4)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 200

Šibenik NCP: Kačić (9 obrana), Santini, J. Belamarić, Računica 2, Brlečić 3, Španja, Šarić, Sutić 3, Krnić, Vlahović, Samodol 1, Jukić, D. Belamarić, trener: R. Vrbičić.

Jug CO: Vićan (9 obrana), Vranješ, Bošković 5(1), Ivanković, Joković 2(1), Seman 1, Marković 2, Bušlje 1, I. Sukno 2, Dobud, Macan, Obradović, Nižić, Šutalo, trener: Dean Kontić.

Igrač više: Šibenik NCP 3/7, Jug CO 4/6

Peterci: Šibenik NCP -, Jug CO 2/2

Suci: Miroslav Vlašić (Zagreb) i Aleksandar Adžić (Kotor)

Nakon dugo vremena na klupi Šibenik NCP-a nije bilo Ivice Tucka, a njegovu je ulogu preuzeo Renato Vrbičić. Domaćinima su nedostajali i kapetan Edi Brkić koji se oporavlja od operacije, odnosno Amerikanac Jeff Tyrell koji je slomio ruku. Unatoč bolesti Dino Krnić ipak je nastupio. S druge strane, Dubrovčanima su nedostajali trener Fatović i njegov pomoćnik Bobić, kao i Drobac, svi kažnjeni zbog događanja na završnici Kupa u Zadru. U Crnici nije nastupio niti Sandro Sukno, razlog je bolest.

Gosti su susret otvorili vodstvom od 2:0. Raspoloženi Miho Bošković, te Andro Bušlje bili su strijelci. Uzvratila su dvojica Dubrovčana u redovima domaćih, Nikola Sutić i Igor Računica koji su pogodili za izjednačenje. Prednost Šibenik NCP-u na kraju prve četvrtine (3:2) pogotkom s igračem više donio je Nikola Samodol.

Ali već u prvoj minuti druge četvrtine gosti su ponovno u prednosti. Seman je nakon obrane Kačića pogodio nebranjenu mrežu, a za 4:3 precizan je iz kontre bio Marković. S dva gola Sutić je Šibenčanima donio novo vodstvo u 12. minuti (5:4), ali nakon toga domaćini prave nekoliko grešaka što gosti znalački kažnjavaju. Joković pogađa za novu prednost, a s nova dva gola Miho Boškovića donosi plus tri na poluvremenu (5:8).

Punih šest minute u trećoj četvrtini čekalo se na pogodak. Neefikasnost je prekinuo Računica koji je lijepim udarcem prevario Kačića. Na samom kraju četvrtine, nakon isključenja Krnića, Bošković je pogodio za 6:9.

Razigrao se u posljednjoj četvrtini Hrvoje Brlečić koji je postigao tri gola, ali prednost jugaša bila je prevelika da bi se mogla nadoknaditi. Marković, Joković i dva puta Ivan Sukno potvrdili su pobjedu svoje momčadi u Crnici.

Završilo je 13:9 u korist Dubrovčana u čijim je redovima s pet golova najbolji bio Bošković. Po tri gola kod Šibenčana postigli su Sutić i Brlečić.