Juventus konačno slavi

Ivana Spahija • četvrtak, 14.01.2010.

Malo radosti nogometašima Juventusa donio je rasplet susreta osmine finala talijanskog Kupa. Izabranici Cire Ferrare na domaćem su terenu deklasirali solidnu momčad Napolija i plasirali se u četvrtfinale. Među najboljih osam momčadi u Kupu našao se i Milan, koji se mučio protiv niželigaša, a iznenađenje osmine finala je Catania, koja je ostala u igri za trofej...

Teški dani za momčad Juventusa napokon su postali malo lakši, kad im već ne ide u prvenstvu u kojem su praktički ostali bez Scudetta, nogometaši Stare dame iskazali su se u Kupu i na domaćem su terenu s visokih 3:0 nadigrali Napoli te zaslužili plasman u četvrtfinale. Izabranici Cire Ferrare ovim su pothvatom bar malo utišali gnjev navijača, ali i malo bolje učvrstili prilično rasklimanu stolicu trenera Ferrare.

Što se utakmice s Napolijem tiče, Juventus je poveo u 24. minuti zahvaljujući pogotku Diega iz kontranapada, iako je prije toga napadač Napolija Datolo ostao ležati na zemlji nakon prekršaja Legrottagliea, pa su gosti protestirali zbog protestirali kod suca, ali bez uspjeha. Domaćini su vodstvo udvostručili u 77. minuti susreta kada je Del Piero nakon dodavanja Caceresa matirao gostujućeg vratara Iezza, a kapetan Juventusa je u 82. minuti pogotkom s bijele točke postavio rezultat na velikih 3:0 za Staru damu. Juventus će u četvrtfinalu imati težak zadatak protiv Intera, koji je ranije osigurao plasman među najboljih osam.

Vezane vijesti

Nogometaši Milana zaslužili su mjesto u četvrtfinalu kupa iako su se pošteno namučili protiv niželigaša Novare i umalo osramotili ispred domaće publike na San Siru. Milan je rezultatom 2:1 u konačnici ipak svladao Novaru, ali daleko teže od očekivanog. Trener crveno-crnih Leonardo je protiv niželigaša na travnjak izveo drugu momčad koja se spasila od produžetaka devet minuta prije isteka regularnih 90 minuta utakmice.

Milan je poveo već u 13. minuti, Filippo Inzaghi je s lakoćom prošao obranu Novare i matirao gostujućeg vratara Fontanu. Ipak, niti gosti nisu ostali bez odgovora, u prvoj minuti drugog poluvremena Novara je uspjela doći do izjednačenja. Gonzalez je lijepim pogotkom iz slobodnog udarca pronašao put do mreže Storarija i poravnao rezultat na 1:1. U 78. minuti Milanu je poništen pogodak zbog zaleđa Inzaghija, ali se četiri minute kasnije Flamini našao u pravilnoj poziciji i matirao Fontanu za konačnih 2:1 i put Milana u četvrtfinale, gdje čeka pobjednika dvoboja Udinesea i niželigaša Lumezzanea.

Manju senzaciju u kupu napravila je momčad Catanije gostujućom pobjedom nad Genoom našeg Ivana Jurića. Sicilijanci, koji se trenutno nalaze tek na 18. mjestu u Serie A, rezultatom 2:1 svladali su Genou na genovskom Marassiju i plasirali se u četvrtfinale. Catania je silovitim početkom došla do dva pogotka prednosti, a oba su djelo Plasmatija, koji je u četvrtoj i osmoj minuti pronašao put do mreže Scarpija. Genoa je vodstvo gostiju sa Sicilije smanjila u 57. minuti nakon pogotka Rossija, no za preokret domaćini nisu imali snage. Ivan Jurić proveo je nešto više od pola sata na terenu, u 63. minuti je zamijenio Fatića. Catania u četvrtfinalu ide na Olimpico na noge Romi.

Talijanski kup, osmina finala: Milan - Novara 2:1, Genoa - Catania 1:2, Juventus - Napoli 3:0.