Vodeni sportovi

Jug pobjedom zadržao nadu

Matej Milanović • subota, 16.01.2010.

Jug je pobjedom u trećem kolu vaterpolske Eurolige ostao u igri za četvrtfinale natjecanja. Dubrovčani su s 8:6 slavili na gostovanju u Grčkoj kod Panioniosa...

PANIONIOS - JUG 6:8 (0:2, 1:2, 2:3, 3:1)

Euroliga, Skupina B, 3. kolo, Atena

Panionios: Flegkas (6 obrana), Miralis, Mazis 1, Kokkinakis 2, Thomakos, Tzamantakis, Papadogkonas 2, Hatch, Mourikis, Beristianos, Katsaounis, Kapotsis, Koukis 1, Trener: Voltirakis

Jug: Vićan (11 obrana), Vranješ, Bošković 1, S. Sukno, I. Sukno, Joković 1, Seman, Marković, Bušlje 2, Dobud 3, Drobac, Obradović 1, Ivanković, Trener: Fatović

Jug je na gostovanje u Grčku otišao s imperativom pobjede. Eventualni poraz praktički bi ih izbacio iz natjecanja. Susret je odlučen praktički već prvim poluvremenom. Gosti su naime prvu četvrtinu dobili s 2:0, a u drugoj su prednost povećali na 4:1.

Treća dionica ponudila je najviše golova i Jug je i nakon tih osam minuta povećao vodstvo te su gostujući igrači na zadnji odmor otišli sa 7:3. U zadnjoj četvrtini je Panionios uspio ublažiti poraz, ali ne i ozbiljnije zaprijetiti Jugu. Nikša Dobud je s tri pogotka bio najbolji strijelac utakmice, a Frano Vićan je zaustavio 11 protivničkih lopti.

Početkom veljače Dubrovčane čeka uzvrat pred svojom publikom. Nova pobjeda dodatno bi poboljšala njihovo stanje na ljestvici pred odlučujuće okršaje s Primorcem i Vasasom.

Upravo ta dva sastava igrala su međusobno u Mađarskoj. Primorac je prvu četvrtinu dobio s 4:2 i usmjerio utakmicu u svoju korist. Gosti su do poluvremena zadržali prednost i na veliki odmor otišli sa 6:4. Treća dionica također je bila bez pobjednika, a u posljednjih osam minuta Primorac je zabio jedan gol za konačnih 8:5.

Kotorani su tako pobjegli na vrhu skupine i ukoliko pobjede Mađare i doma mogli bi uvelike pomoći Jugu za ulazak u četvrtfinale. Najbolji strijelci susreta bili su Norbert Hosnyanszky kod Vasasa i Adam Steinmetz kod Primorca. Obojica su postigli tri gola.

Euroliga, Skupina B, 3. kolo:
Panionios - Jug 6:8 (0:2, 1:2, 2:3, 3:1)
Vasas - Primorac 5:8 (2:4, 2:2, 1:1, 0:1)

• Obrisan korisnik16.01.2010. u 23:40
    da slazem s s vama decki Jug je najaci u Hrvatskoj,a u Euroligi je uvjek do finala samo ih koce Pro Reco
  • Yahtzee16.01.2010. u 21:29
    iznimno glup naslov,kakva nada,današnjim rezultatima jug je ponistio dosadasnje kikseve i na korak je do cetvrtfinala!
    Yahtzee
  • ALGHAZANTH16.01.2010. u 20:54
    Jug je izvrsno odigrao pa mu ni mali pad u zadnjoj četvrtini nije naškodio. Ovakvu igru treba ponoviti i u uzvratu da Grci vide da nemaju što tražiti po pitanju prolaska skupine.