Real pao u Bilbau, Barca na plus pet

Marin Pintur • subota, 16.01.2010.

Odigrane su prve tri utakmice osamnaestog kola Primere. Athletic je došao do najdraže pobjede svladavši Reala, a uspješnu večer baskijskih momčadi je zaokružila Osasuna pobjedom nad Espanyolom. Barcelona je uzvratila Sevilli za ispadanje iz Kupa kralja sigurnom pobjedom na Nou Campu, a Leo Messi je postigao gol broj 100 u Barcinom dresu...

Tradicionalno nabrijani nogometaši Athletica su dočekali goste iz Madrida. Počelo je idealno za njih. Već u trećoj minuti Athletic vodi! Nakon udarca iz kuta najviši u skoku i najprecizniji je bio napadač domaćih Fernando Llorente. Prije pogotka Bilbao je u jednom napadu pogodio čak dvije vratnice, zamalo neprecizni su bili Gurpegui i Toquero. Ubrzo je Real zagospodario terenom, pet minuta poslije gola dobro je pucao Benzema. U 34. minuti milimetri su dijelili Reala od izjednačenja. Kaka je odlično proigrao Benzemu u kaznenom prostoru domaćih, a ovaj je pogodio vratnicu.

U drugom dijelu gledatelji na San Mamesu su vidjeli potpunu terensku dominaciju gostiju i junačku borbu Baska u čuvanju vodstva. Odlične su prilike propustili Ronaldo u 62. minuti kada mu je vratar domaćih Iraizoz obranio udaraca s ruba kaznenog prostora i Kaka u 72. minuti kada je pucao malo preko gola. Da utakmica ne završi bez isključenja u sudačkoj se nadoknadi pobrinuo Gurpegui zasluživši isključenje. Real je tako ostao bez važnih planiranih bodova u borbi za naslov, dok će Baski sigurno dugo u noć slaviti ovu pobjedu.

Vezane vijesti

Barcelona i Sevilla su se susreli treći put u deset dana. Nakon dva dvoboja u Kupu kralja, večeras je na Nou Campu na rasporedu bio prvenstveni sudar. Veliku je priliku već u šestoj minuti propustio Ibrahimović. Nakon prizemne lopte Henryja, Zlatan se spetljao i sa samo nekoliko metara nije uspio ubaciti loptu u mrežu. Iniesta je opet odlično dirigirao igrom Barce, međutim, njegovi suigrači nisu uspjevali poentirati, dok je Sevilla prijetila uglavnom iz kornera. Do kraja prvog dijela dobre su prilike propustili Puyol, Dani Alves i Messi.

U drugom su poluvremenu stvari dovedene na svoje mjesto. Iako je prvu priliku za Sevillu propustio Kone, sve je ostalo pripalo Guardiolinim pulenima. U 49. minuta Barca je povela uz malo sreće. Nakon dobre akcije Messija i Marqueza, autogol je postigao Escude. Sljedećih desetak minuta Barcelona je potpuno dominirala ne dopuštavši igračima Seville da pređu centar. Glavni akter 70. minute je bio Pedro. Prvo nije iskoristio dobru priliku, da bi u nastavku akcije postigao pogodak nakon fenomenalne asistencije Xavija.

Posljednje minute su pripale Lionelu Messiju. U 85. minuti je taj argentinski genijalac iskoristio asistenciju Alvesa i postigao svoj stoti pogodak u crveno-plavom dresu, da bi u sudačkoj nadoknadi još jednom poentirao nakon finog dodavanja Abidala.

Osasuna je brzinski postigla dva pogotka Espanyolu i riješila pitanje pobjednika već nakon devet minuta igre. Sedma je minuta donijela vodstvo domaćih kada je svoj prvi pogodak ove sezone postigao Juanfran. Nogometaši Espanyola se nisu ni stigli oporaviti od šoka, a već su gubili 2:0. Svoju drugu asistenciju danas je upisao Camunas, a strijelac je bio urugvajski napadač Walter Pandiani. Do kraja prvog dijela Espanyol je propustio neke prigode, a Osasuna je ostala s igračem manje u 40. minuti. Zbog drugog žutog kartona isključen je Ruper. Brojčana prednost gostiju nije dugo trajala, već u 50. minuti crveni je karton dobio Roncaglia, a rezultat se do kraja ipak nije mijenjao.

• Obrisan korisnik19.01.2010. u 00:51
    Navodno uskoro u Real stizu Ribery i Vidic , 100 % najnovije informacije.
  • Obrisan korisnik17.01.2010. u 14:36
    mozda da uzmu Zorana Vulića i braću Sharbini, to bi im mozda moglo pomoći da osvoje prvenstvo kraj Barce?  Messi bi mogao zamijeniti Maradonu kao najbolji Argentinac svih vremena... ako već nije.  Čudo od igrača, čudo!
  • Bogomdani17.01.2010. u 01:05
    bravo moji Baski!
    Bogomdani
  • ALGHAZANTH17.01.2010. u 00:49
    Messi je genije, kada je utakmica već riješena i samo se čeka kraj on još stigne zabiti 2 komada. Ako na Svjetskom prvenstvu bude imao raspoložene suigrače Argentina bi mogla daleko dogurati.