Inter zaustavljen, prvenstvo otvoreno?

Ivana Spahija • subota, 16.01.2010.

Nogometaši Intera nisu ostvarili misiju osvajanja sva tri boda na gostovanju kod Barija u susretu 20. kola Serie A, raspoloženi domaćini pokazali su zube vodećoj momčadi prvenstva, kojoj su rezultatom 2:2 oduzeli dva boda. Inter je i u ovom susretu bio na rubu poraza, ali je Bari prokockao dva pogotka prednosti i ispustio pobjedu iz ruku. U drugom susretu dana, Cagliari je kod kuće deklasirao Livorno...

Malo je nedostajalo da nogometaši Barija na domaćem terenu prirede senzaciju i vodećem Interu uzmu sva tri boda. Crno-plavi su vrlo loše ušli u dvoboj protiv raspoloženih domaćina, koji su to kaznili s dva pogotka, oba postignuta iz najstrože kazne. Inter se, baš kao i u dvoboju protiv Siene u prošlom kolu, uspio vratiti i nadoknaditi zaostatak, no do sva tri boda ipak nije mogao.

Momčad Josea Mourinha može biti razočarana ishodom ovog dvoboja, Inter je sada na devet bodova prednosti ispred Milana, koji ima čak dvije utakmice manje. Osvoje li Rossoneri svih šest bodova iz tih dvaju susreta, u idućem kolu imaju priliku izjednačiti se s Interom na vrhu, jer 21. kolo donosi izravni dvoboj konkurenata za Scudetto, gradski derbi della Madonnina.

Prvu veću priliku za vodstvo propustili su nogometaši Intera kada je u 12. minuti susreta domaća obrana uspjela neutralizirati opasan pokušaj Pandeva. Dvije minute kasnije mogli su povesti i domaćini, ali je Julio Cesar dobro reagirao na oštar udarac Barreta. Bari je vratima gostiju iz Milana ponovno zaprijetio u 28. minuti, dobro je gađao Alvarez, no Julio Cesar je bio na mjestu. Tri minute kasnije vratar Intera se ponovno iskazao, ovaj put odličnom obranom vrlo opasnog udarca Komana.

Po povratku iz svlačionice nastavili su prijetiti domaćini, Bari je blizu vodstva bio u 48. minuti, Parisi je iz daljine potražio vrata Intera, Julio Cesar se sudario s Luciom, a lopta je naposljetku završila u korneru. Inter je mogao povesti tri minute kasnije, ali je neprecizan bio Milito, a potom je i Cordoba gađao pokraj gola Barija.

Sredinom drugog dijela konačno se otvorilo upornim nogometašima Barija, u 58. minuti susreta dosuđena je najstroža kazna za domaćine zbog prekršaja Samuela nad Meggiorinijem. Barreto je preciznim udarcem s bijele točke matirao Julija Cesara i domaćinima donio vodstvo od 1:0. Samo dvije minute kasnije sudac je ponovno pokazao na bijelu točku, ovaj put zbog prekršaja Lucija nad Parisijem, a Barreto je i ovaj put sigurno izveo najstrožu kaznu za veliko vodstvo Barija od 2:0.

Niti crno-plavi nisu ostali bez ispaljenog metka, Inter se trgnuo tek nakon dva primljena pogotka, a u 69. minuti je konačno uspio probiti obranu Barija. Udarac Balotellija je vratar Barija Gillet odbio ravno po Pandeva, koji je s lakoćom spremio loptu u mrežu i vodstvo domaćina smanjio na 2:1. Samo tri minute kasnije sudac je po treći put u susretu pokazao na bijelu točku, ovaj put u korist gostiju iz Milana, i to zbog prekršaja Bonuccija nad Pandevom. Milito se nije dao smesti i s bijele točke je Interu donio poravnanje rezultata na 2:2, što je ujedno bilo i konačno rješenje ove utakmice.

U drugoj utakmici dana, nogometaši Cagliarija na domaćem su terenu deklasirali goste iz Livorna i rezultatom 3:0 upisali su važna tri boda u borbi za mjesto koje vodi u Ligu Uefe. Momčad sa Sardinije trenutno zauzima šesto mjesto na ljestvici i ima velike šanse dogodine zaigrati u Europi, naravno, ukoliko nastavi s dobrim igrama koje prikazuje u posljednje vrijeme. Livorno je nakon poraza ostao na 14. mjestu na ljestvici, još uvijek izvan zone ispadanja. Naš Dario Knežević u ovom susretu nije konkurirao za sastav Livorna, a Marija Brkljače nije bilo u momčadi domaćina.

Domaćini su poveli već u trećoj minuti susreta zahvaljujući pogotku Larriveya, a isti je igrač mrežu gostujućeg vratara De Lucije zatresao i u 50. minuti susreta, i to lijepim pogotkom iz daljine. Točku na i velikoj pobjedi Cagliarija stavio je Jeda u 63. minuti susreta kada je, nakon asistencije Lazzarija, glavom pronašao put do mreže Livorna za konačnih 3:0 i sva tri boda momčadi sa Sardinije.

• ALGHAZANTH17.01.2010. u 00:39
    Dvaput zaredom ipak se nisu mogli izvući ali još uvijek imaju solidnu prednost.
    ALGHAZANTH
  • Obrisan korisnik16.01.2010. u 23:33
    Inter je kiksao ne mora znacit da ce i izgubit prvenstvo ne zaboravimo da Interu ne dostaje Eto"o