Život bez Tomića počeo pobjedom

Borna Rupnik • utorak, 19.01.2010.

Zagreb je pobjedom ušao u eru poslije Ante Tomića. Mravi su u Trnskom dugo lomili FMP, a najveći je teret na svoja leđa preuzeo izvanredni Damir Mulaomerović i poveo svoju momčad do bodova...

Prva utakmica nakon odlaska Ante Tomića u Real Madrid donijela je Zagrebu domaći dvoboj s FMP-om, ekipom koja je prije samo tri dana vodećoj Ciboni priredila vrlo neugodan provod. Srećom po Mrave, ulogu vođe s 35 koševa na sebe je hrabro preuzeo prekaljeni Damir Mulaomerović.

Tomićeve minute pod košem očekivano su pripale Luki Žoriću i oporavljenom Andreju Štimcu, a trener Zagreba Denis Bajramović nije forsirao Nikšu Prkačina. Punih se 25 minuta praktično igralo po sustavu "koš za koš". Nijedna momčad nije uspjela stvoriti imalo značajniju prednost do rezultata 56:54 za FMP.

Gosti iz beogradskog predgrađa prvi su ušli u mini-seriju i ubačajima Andreje Milutinovića i Miloša Dimića pobjegli na - za ovakvu utakmicu - velikih sedam koševa viška.

Međutim, još su bolje uzvratili nezaustavljivi Mulaomerović te Štimac. Kreirali su niz od deset poena bez gostujućeg odgovora te su u posljednju četvrtinu Zagrepčani ušli s minimalnom prednošću (67:66).

Premda se FMP nije predavao sve do posljednje dvije minute, Zagreb više niti u jednom trenutku nije ispuštao svoje vodstvo. Mulaomerović i Žorić u ključnim su napadima pogađali s linije slobodnih bacanja da bi Mulaomerovićeva trica odvela Mrave i na dvoznamenkastu razliku, što je Saša Stefanović u zadnjoj akciji ipak smanjio na konačnih 90:81.

Mulaomerović je svoj učinak rasporedio na dvije dvice, četiri trice i čak 19 bacanja (uz samo tri promašaja). Na njemu je napravljeno 12 prekršaja. Luka Žorić ostvario je double-double (20 koševa i 11 skokova), a Štimac je dodao 11 poena.

U redovima poražene momčadi najbolji su bili Bojan Radetić (17), Andreja Milutinović (15) i Saša Stefanović (14). Zagreb je upisao 11. ovosezonsku pobjedu u NLB ligi, a FMP ostaje pri začelju s omjerom 5-12.