Cedevita uspješna u Sarajevu

Branimir Korać • srijeda, 20.01.2010.

Cedevita je u Sarajevu odigrala vrlo dobru utakmicu protiv Bosne i na kraju je upisala zasluženu pobjedu 76:63. Naš predstavnik vodio je cijelim tijekom susreta i nije dopustio Bosni da ozbiljnije zaprijeti nekim preokretom...

Gostovanje u Sarajevu kod Bosne bilo je Cedeviti važno kako bi veliku pobjedu nad Zadrom "potvrdili" i slavljem u Sarajevu, kod fenjeraša Bosne. S druge strane Bosna je pod svaku cijenu tražila pobjedu kako bi se maknula s posljednje pozicije na ljestvici, no Zagrepčani su ipak bili bolji.

Izuzev prvih desetak minuta, Cedevita se pokazala kao kvalitetniji protivnik koji ima veću širinu momčadi, a i u Žižiću i Baždariću prvenstveno predobre igrače za ovakvog protivnika kao što je bila Bosna.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri u kojoj je Cedevita u finišu ipak uspjela se djelomično odvojiti i doći do šest poena razlike.

Početkom druge četvrtine Cedevita serijom Subotića i Mobleya bježi na 29:15 što je s krajem prve četvrtine značilo seriju 12:0. Do odlaska na odmor Bosna se ipak uspjela oporaviti i zahvaljujući raspoloženom Hajriću u završnici prvog poluvremena smanjili su na svega pet poena zaostatka.

Nikakvih promjena nije bilo u drugom poluvremena. Cedevita je izdržala prvi nalet domaćina, a onda se odvojila na 58:41 i već tada bilo je jasno kako će Bosna vrlo teško do preokreta.

Sredinom posljednje dionice domaćin se najviše približio kada je smanjio na 68:63, međutim do kraja susreta više nisu ubacili niti poen i Cedevita je odnijela pobjedu 76:63.

U pobjedničkom sastavu Marino Baždarić je ubacio 23 poena, a Andrija Žižić 21 uz devet skokova. Kod domaćina po 12 poena ubacili su Šehović i Hajrić.