Cibona zaboravila na FMP

Ivor Krapac • srijeda, 20.01.2010.

Košarkaši Cibone vratili su se na pobjednički put u NLB ligi nakon lošeg subotnjeg izdanja i uvjerljivog gostujućeg poraza od FMP-a. U 17. kolu Cibosi su ponovno bili u gostima, kod Heliosa u Domžalama, a sve su riješili u drugom poluvremenu...

Težak poraz u beogradskom predgrađu i svađa Velimira Perasovića i Vedrana Princa uoči odlaska u Sloveniju nisu poremetili Cibonu u planu da uzme pobjedu u Domžalama. Domaći Helios pao je sa 73:59 uz odlično izdanje Cibosa u drugih 20 minuta, nakon potpune neizvjesnosti i samo jednog poena prednosti (36:35) poslije prve dvije četvrtine.

Prvih 10 minuta prošlo je bez veće prednosti na bilo kojoj strani. Cibona je do prvog značajnijeg vodstva stigla uz pet poena Lukše Andrića u seriji od 7:0 na prijelazu iz prve u drugu četvrtinu za vodstvo od 22:14 rano u drugoj dionici. No, domaći nisu spustili glave, brzo su pronašli odgovor u Alvinu Snowu.

Heliosov Amerikanac, koji je ranije ove sezone zbog ozljede propustio zagrebački ogled s Cibonom, utrpao je tri trice i ukupno 11 poena u seriji domaćina od 13:0 za preokret na 29:24 sredinom druge četvrtine. Pet razlike nije trajalo dugo, Robert Troha je tricom odmah smanjio na dva poena zaostatka, da bi Vedran Vukušić do kraja prvog poluvremena dvicom i tricom pomogao u preokretu na 36:35 za Perasovićevu momčad.

Početkom treće četvrtine Cibose je s osam poena u kratkom razdoblju vodio Andrić, a kada su mu se pridružili Marko Tomas i Jamont Gordon, dogodila se serija od 10:0 za 50:40 u 28. minuti. No, gosti nisu stali na tome. Tomas je u 29. minuti tricom i dvicom povisio na 55:43, rezultat s kojim se ušlo u posljednjih 10 minuta.

Gotovo sve nade domaćina da će se vratiti u utakmicu potopljene su četvrtom današnjom Tomasovom tricom, kojom su Cibosi poveli sa 64:50 u 35. minuti. U nastavku je glavnu napadačku ulogu preuzeo Gordon, a Helios više nije imao pravi odgovor, štoviše, prednost Perasovićeve momčadi je u završnici utakmice narasla i do + 17 (73:56).

Gordon je serijom potkraj susreta došao do 20 poena, a dodao je i sedam skokova i četiri asistencije. Tomas je ubilježio 18 poena i pet skokova, a Andrić 15 poena, šest skokova i tri blokade. Domaćima nije pomoglo 18 poena Snowa, dok je prvi u pratnji bio Miloš Paravinja (15 poena).

Cibona je i dalje čvrsto na prvom mjestu ljestvice (14-3), a u idućem kolu će u nedjelju u 17 sati u Draženovom domu dočekati Hemofarm.