Dan uvjerljivih pobjeda

Antonija Pavlić • srijeda, 20.01.2010.

Drugi dan natjecanja na Europskom futsal prvenstvu donio je dvije uvjerljive pobjede. Španjolska je s najvećom razlikom na europskim smotrama najboljih demolirala Belgiju, a Rusija je s lakih pet komada ispratila izabranu vrstu hrvatskih sjevernih susjeda, Slovenaca...

Skupina C:
Rusija - Slovenija 5:1 (3:0)
(1:0 Chistopolov 4', 2:0 Chistopolov 19', 3:0 Chistopolov 19', 4:0 Kamadijev 24', 4:1 Čujec 37', 5:1 Šajakmetov 40')

Ništa nije mogla Slovenija protiv raspoloženih Rusa u prvom krugu Europskog futsal prvenstva u Mađarskoj. Zbornaja komanda furiozno je startala i već u prvih dvadeset minuta riješila pitanje pobjednika, a jedini pogodak za poraženu momčad postigao je Čujec tri minute prije kraja.

Pavel Chistopolov nagovijestio je već u 4. minuti veliku partiju, iskoristivši ogromnu pogrešku vratara Andreja Dobovičnika i dovevši Rusiju u vodstvo. A kada su konačno načeli slovensku mrežu, kraj im se više nije nazirao. U 19. minuti dvama pogocima isti je igrač upotpunio hat-trick, a 4:0 početkom drugog dijela postavio je Damir Kamadijev.

Mnogo rotiranja i zamjena, te isprobavanja raznih kombinacija u ruskoj selekciji Slovencima je u 37. minuti ipak donijelo počasni pogodak. Sergeja Zueva, na odlično dodavanje Rajka Uršića, za konačan je rezultat svladao Kristjan Čuec.

Skupina D:
Španjolska - Bjelorusija 9:1 (2:1)
(1:0 Juanra 3', 1:1 Levus 8', 2:1 Kike 9', 3:1 Jordi Torrás 28', 4:1 Javi Rodríguez 30', 5:1 Javi Rodríguez 31', 6:1 Ortiz 32', 7:1 Juanra 35', 8:1 Linz 37', 9:1 Javi Rodríguez 40')

Visokom, rekordnom pobjedom na EP-ima, Španjolska je na najbolji mogući način istaknula svoju kandidaturu za konačnog slavljenika turnira. Furija je oslabljenu Bjelorusiju svladala s rezultatom 9:1, a čak sedam pogodaka postigla je u drugom poluvremenu.

Golijadu je u 3. minuti otvorio Juanra, a izjednačena igra, koja je uslijedila poslije zgoditka, potrajala je tek do 8. minute, kada je Levus izjednačio rezultat. Odmah u sljedećem napadu Kike je Španjolcima vratio vodstvo, i s tim se rezultatom otišlo na odmor.

Preporođeni su, zato, izašli nogometaši Španjolske iz svlačionice i u nastavku igre potpuno demolirali Bjeloruse, kojima su prije prvenstva zbog povreda otpali važni igrači poput Ilye Gurina, Eduarda Bobrova i Vladimira Zdanoviča. U zapisniku su se pod rubriku strijelaca upisivali Jordi Torrás, Ortiz, Linz i Juanra, a hat-trick je ostvario Javi Rodríguez.