Premiership, 23. kolo, 23.01.2010, 16:00 h
Manchester United
Manchester United 4:0 Hull City
Hull City

Marin Vuković • subota, 23.01.2010.

Manchester United je u jedinoj premierligaškoj utakmici ovoga vikenda s visokih 4:0 svladao Hull City i nakon dugo vremena vratio se na prvo mjesto engleske Premier lige. Fantastičnu utakmicu odigrao je Wayne Rooney koji je postigao sva četiri pogotka Uniteda i uvjerljivo zasjeo na vrh ljestvice strijelaca.

Branitelj naslova Manchester United barem će nekoliko dana uživati u pogledu s vrha prvenstvene ljestvice, a na tome mogu zahvaliti iznimno raspoloženom Wayneu Rooneyju koji je odgovoran za sva četiri pogotka Crvenih vragova. Momčad Alexa Fergusona dominirala je velikim dijelom utakmice, uputila preko 20 udaraca na vrata Boaza Myhilla i na kraju upisala zaslužena tri boda.

Premda je u prošlom kolu pobrao hvalospjeve zbog nevjerojatnih obrana u susretu s Tottenhamom, upravo je Myhill jedan od glavnih krivaca za prva dva pogotka Uniteda. Već u osmoj minuti utakmice jedan oštar udarac Paula Scholesa uspio je odbiti tek do Rooneyja, kojem nije bilo teško iz neposredne blizine pogoditi mrežu gostiju.

Usprkos velikoj dominaciji, United do kraja prvoga dijela nije uspio udvostručiti svoju prednost, a sredinom drugog poluvremena gosti su umalo kaznili nonšalanciju i dekoncentraciju u redovima Uniteda. Sjajnu je priliku za izjednačenje propustio Ghilas, a nakon toga uslijedila je kazna s druge strane.

U 82. minuti utakmice nakon slobodnog udarca Nanija ponovno je slabo reagirao Myhill. Lopta mu je prošla kroz ruke, odbila se od grede, a u gužvi koja je nastala nesretni je vratar ozlijedio i vlastitog igrača. Pomutnju u redovima Hulla iskoristio je Rooney i snažnim udarcem povisio na 2:0.

Sjajni napadač Uniteda četiri je minute prije kraja na ubačaj Nanija postigao i svoj treći, a u trećoj minuti sudačke nadoknade i četvrti pogodak na utakmici i Crvene vragove lansirao na čelo prvenstvene ljestvice. Tamo će ostati najmanje do srijede, kada svoje utakmice 23. kola igraju Arsenal i Chelsea.