Scunthorpe United 2:4 Manchester City
Manchester City

Manchester City u osmini finala

Marin Vuković • nedjelja, 24.01.2010.

Premda je Scunthorpe United pružio vrlo dobar otpor Manchester Cityju, nije mogao do velikog iznenađenja. Momčad Roberta Mancinija izborila je osminu finala FA kupa gdje ih čeka susret sa Stoke Cityjem.

Scunthorpe United se, poput Stoke Cityja u susretu s Arsenalom, nadao slabijem nastupu Manchester Cityja budući da im za samo tri dana slijedi gradski derbi s Manchester Unitedom. Odigrali su dobru utakmicu, neko vrijeme bili u egalu, ali kvaliteta je na kraju ipak bila na strani gostiju koji su slavili s 4:2.

Najbolje moguće otvaranje utakmice Cityju je priskrbio Martin Petrov, koji je već u trećoj minuti prekrasnim pogotkom izmijenio rezultat na semaforu. Uporni Scunthorpe se ipak vratio nakon pola sata igre i pogotkom Paula Hayesa došao do izjednačenja, ali u najgorem trenutku primili su novi pogodak. Prije odlaska na odmor pogodio je Nedum Onuoha.

U 57. minuti na 3:1 povisio je Sylvinho i činilo se kako City plovi prema mirnoj završnici, no 12 minuta kasnije autogol Dedrycka Boyate Scunthorpeu je udahnuo novi život. Gosti se nisu dali iznenaditi i šest minuta prije kraja Robinho je stavio točku na "i" te svoju momčad odveo u osminu finala, gdje će igrati sa Stoke Cityjem.