Četvrtoligaš presudio Premierligašu!

Marin Vuković • utorak, 02.02.2010.

Četvrtoligaš Notts County, u kojemu dužnost direktora nogometa obavlja bivši izbornik Engleske Sven Goran Eriksson, senzacionalno se plasirao u osminu finala FA kupa svladavši u gostima Wigan. Večer iznenađenja upotpunio je Crystal Palace koji je s 3:1 iz daljnjeg natjecanja izbacio Wolverhampton.

Četvrto kolo FA kupa večeras je bilo i posljednje za dvije premierligaške momčadi koje su doživjele iznenađujuće poraze od objektivno daleko slabijih protivnika.

Teško je procijeniti je li veće iznenađenje pobjeda četvrtoligaša Notts Countyja nad Wiganom ili pak poraz Wolverhamptona od drugoligaša Crystal Palacea, koji je proteklog tjedna otišao u stečaj.

Wigan je propustio brojne prilike za vodstvo protiv najniže plasirane momčadi koja je još uvijek u ždrijebu FA kupa, a gosti na tome mogu zahvaliti sjajnom vrataru Kasperu Schmeichelu, sinu slavnog vratara Manchester Uniteda.

Schmeichel je nizom sjajnih obrana sačuvao svoju mrežu netaknutom, što se ne može reći za vratara Wigana Stojkovića. U 75. minuti kapitulirao je nakon udarca Stephena Hunta, a tri minute kasnije Gary Caldwell je autogolom zapečatio sudbinu domaćina.

Crystal Palace možda jest u stečaju, ali je tijekom cijele utakmice bio bolja momčad od Wolverhamptona. Apsolutno prvo ime utakmice bio je Danny Butterfield koji je hat-trickom u samo šest minuta donio nedostižnu prednost domaćinu.

Pogotke je postigao u 62., 65. i 68. minuti, a gostima je tek preostalo postići utješan pogodak na isteku regularnog tijeka utakmice. Za njega je zaslužan Karl Henry.