Drama pripala Španjolcima

Antonija Pavlić • utorak, 26.01.2010.

U šokantnoj polufinalnoj utakmici EP-a u Mađarskoj Španjolska je u drami šesteraca pobijedila Rusiju i tako nastavila pohod prema obrani naslova europskih prvaka. Parove polufinala kompletirao je Portugal, koji je bez većih poteškoća nadvladao napore izabrane momčadi Srbije...

Kompletirani su parovi polufinala Europskog futsal prvenstva u Mađarskoj. Azerbajdžanu i Češkoj danas su se pridružili Portugal i Španjolska, premda je dan ponajviše obilježila sramota čiji su glavni akteri bili - suci.

Branitelj naslova europskih prvaka, Španjolska, i jedan od glavnih pretendenata na tron, Rusija, prvi su puta u povijesti knockout natjecanja na europskim smotrama regularni tok utakmice okončali bez golova. Za odluku o pobjedniku stoga se moralo pristupiti raspucavanju, a u epskom izvođenju šesteraca tijesnu pobjedu na koncu je ipak izvukla Furija.

No arbitri utakmice ponešto su pokvarili doživljaj fenomenalnog susreta, finala prije finala, velikom pogreškom u, činilo se tada, odlučujućem pokušaju Rodrigueza. Kapetan Španjolske loptu je, naime, silovito pospremio loptu ispod grede. Lopta se zatim od stražnjeg dijela okvira gola odbila van, no suci su očigledni zgoditak ipak poništili, usprkos tomu što se snimka sporne situacija vrtjela i na semaforu. Veliki skandal ipak su izbjegli, nakon što je netom kasnije Amado obranio udarac Konstantinu Timoščenkovu, a posljednji pogodak postigao Fernandao.

U drugoj četvrtfinalnoj utakmici Portugalci su se lako obračunali sa Srbijom, povevši s 4:0 do 34. minute, i održavavši prednost na sigurnoj distanci sve do isteka 40. minute.

Dva puta u prvom poluvremenu poentirao je Joel Queirós, a posao su zgotovili Cardinal, Leitao i Arnaldo. Autor počasnog pogotka za hrvatske istočne susjede bio je Bojović u 37. minuti.

• Obrisan korisnik01.02.2010. u 17:09
    točnije Edi Šunjić iz Splita koji je poslan kući... :)
  • Obrisan korisnik26.01.2010. u 23:21
    Lopta je udarila u sipku iza precke a suci su mislili da je udarila u precku i tako ponistili cist pogodak.A da stvar bude jos zanimljivija jedan od dvojice sudaca bio je-hrvat :))))