Premiership, 27. kolo, 21.02.2010, 13:00 h
Blackburn
Blackburn 3:0 Bolton
Bolton

Marin Vuković • nedjelja, 21.02.2010.

Blackburn je na svom Ewood Parku s uvjerljivih 3:0 bio bolji od još jednom razočaravajućeg izdanja Boltona, a jedan od najzaslužnijih za pobjedu domaćina bio je Nikola Kalinić, koji je vjerojatno odigrao svoju najbolju premierligašku utakmicu.

Nogometaši Blackburna potpuno su zasluženo izborili visoku pobjedu nad Boltonom, koji više od sedam sati nije postigao premierligaški pogodak, a nastavi li igrati ovako, pitanje je kada će prekinuti taj neslavni niz.

Zameo ih snijeg

Valja spomenuti da se sredinom drugog dijela na Ewood Park spustila neviđena snježna mećava od koje se nije vidio prst pred nosom. Utakmica je ipak nastavljena, a s vremenom su se i oborine smirile pa je susret ipak nesmetano priveden kraju.

Roversi su bili iznimno raspoloženi za igru i osim tri postignuta pogotka mogli do vrha napuniti mrežu gostiju. Najbolji pojedinac u domaćim redovima bio je naš Nikola Kalinić, koji je uz prvi pogodak na utakmici i pogođenu vratnicu bio konstantna prijetnja Jussiju Jaaskelainenu. U 87. je minuti zamijenjen Dunnom i s travnjaka ispraćen ovacijama.

Pravi hrvatski dvoboj je izostao jer nedovoljno oporavljenog Ivana Klasnića nije bilo u početnom sastavu Boltona. Killer je u igru ušao tek u 69. minuti, no nije mogao značajnije promijeniti odnos snaga.

Svoju inicijativu Blackburn je pretvarao u prilike i već u prvom dijelu mogao je postići nekoliko pogodaka. Kalinić je imao sjajnu priliku kada je iz voleja pogodio vratnicu, no u 41. minuti napokon se upisao u strijelce.

U situaciji dva na jedan Junior Hoilett je uposlio našeg reprezentativca, a Kalinićev udarac odbio se od Zata Knighta i završio u mreži Boltona.

Otprilike u trenucima kada je snijeg zasuo travnjak Ewood Parka, Roversi su udvostručili svoje vodstvo. Igrala se 73. minuta, nakon loše očišćenog kornera domaćina lopta je došla do Jasona Robertsa koji pogađa za 2:0.

Konačnih 3:0 jedanaest je minuta kasnije postavio Gael Givet nakon ubačaja El Hadji Dioufa s lijeve strane.