Bari 0:2 Milan
Milan

Milan ne pušta Scudetto

Ivana Spahija • nedjelja, 21.02.2010.

U posljednjoj utakmici 25. kola Serie A, Milan je slavio na gostovanju kod Barija i rezultatom 2:0 uzeo tri boda koja ga i dalje održavaju u utrci za naslovom. Rossoneri su poveli krajem prvog dijela pogotkom Borriella, a u nastavku je pobjedu Leonardove momčadi potvrdio Pato, koji je pokazao da se polako vraća nakon ozljede...

U stožeru Milana imaju razloga za zadovoljstvo, nakon nesretnog poraza u Ligi prvaka od Manchester Uniteda (2:3), Rossoneri su otišli na teško gostovanje kod Barija, odakle se kući vraćaju neokrznuti. Milan je u dobroj utakmici rezultatom 2:0 uzeo sva tri boda domaćinima i tako ostao na trećem mjestu na ljestvici, sa samo dva boda zaostatka za Romom te sedam za Interom, što Leonardovu momčad i dalje drži u utrci za Scudettom.

Nakon nešto jačeg pritiska domaćina pri samom početku susreta, Milan je sredinom prvog dijela preuzeo stvar u svoje ruke i počeo opsjedati prostor Barija. Pato je u 20. minuti potražio vrata domaćina, ali je spreman bio Gillet, a četiri minute kasnije Abate je gađao pokraj gola Barija. Rossoneri su do vodstva došli u 42. minuti, Ronaldinho je idealno uposlio Borriella, koji je s lakoćom matirao Gilleta.

U drugom dijelu nastavila se dominacija gostiju iz Milana, Pato je u 51. minuti za nekoliko centimetara promašio vrata Barija, a domaćini su jednu od većih prilika za promjenu rezultata propustili u 52. minuti kada je Abbiati odlično reagirao na vrlo neugodan pokušaj Barreta. Milan je brzo kaznio promašaje Barija, igrala se 69. minuta kada je Jankulovski dobro pronašao Ronaldinha čiji je udarac obranio Gillet, ali se na pravom mjestu našao Pato i pospremio loptu u mrežu za vodstvo Milana od 2:0.

U 86. minuti domaćinima se ukazala nova prilika za promjenu rezultata, dosuđen je jedanaesterac za Bari zbog prekršaja Pata nad Masiellom. Najstrožu kaznu krenuo je izvesti Barreto, ali je Abbiati, koji se nije previše naradio u ovom dvoboju, spretno obranio njegov pokušaj s bijele točke i mrežu Milana sačuvao netaknutom. Semafor se tako zaustavio na konačnih 2:0 za Milan, čime Leonardova momčad može biti itekako zadovoljna jer još uvijek konkurira za naslov. Poraz je Bariju donio pad na 11. mjesto na ljestvici.