Inter s devetoricom do boda!

Ivana Spahija • subota, 20.02.2010.

Nevjerojatan dvoboj odigrali su Inter i Sampdoria u 25. kolu Serie A. Momčadi su podijelile bodove u susretu koji je završio bez pogodaka, ali kojeg su obilježila čak tri crvena kartona. Inter je već u prvom dijelu ostao s devetoricom na terenu, no unatoč brojčanom zaostatku, crno-plavi su gostima iz Genove uspjeli iščupati vrijedan bod...

Inter je gotovo čudesno s devetoricom na terenu držao bod u rukama, imao i jednu veću priliku za pobjedu, no i s neriješenim rezultatom iz ovakvog dvoboja izabranici Josea Mourinha mogu biti i više nego zadovoljni. Crno-plavi su nakon remija ostali na prvom mjestu, i dalje sa sedam bodova ispred Rome, koja ima i utakmicu manje, a Sampdoria se, barem trenutno, uspela na četvrto mjesto koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka.

Nakon početnog uobičajenog odmjeravanja snaga, prva prava prilika u susretu pripala je Sampdoriji, Poli je u 16. minuti udarcem s ruba prostora potražio vrata Intera, ali je na mjestu bio Julio Cesar. Crno-plavi su golu gostiju ozbiljnije zaprijetili u 30. minuti, Eto'o je nakon odličnog dodavanja Milita gađao pokraj gola Storarija.

Vezane vijesti

Prava drama za Inter počela se događati u 32. minuti, Samuel je nakon prekršaja nad Pozzijem zaradio drugi žuti karton i prijevremeni put prema svlačionici. Mourinho je tada iz igre povukao Muntarija i ubacio Lucija, ali novi, nevjerojatni hladni tuš za crno-plave uslijedio je u 38. minuti, kada je, također nakon prekršaja nad Pozzijem, i Cordoba po drugi put požutio i ostavio Inter s devetoricom na terenu.

Očekivano, u drugo poluvrijeme odlučnije su krenuli nogometaši Sampdorije, koji unatoč brojčanoj nadmoći nisu uspijevali ozbiljnije zaprijetiti vratima domaćina, tek je 57. minuti crno-plava obrana uspjela ukrotiti opasan pokušaj Manninija. U 74. minuti i gosti su ostali s igračem manje, zbog drugog žutog kartona put svlačionice je morao Pazzini, a odmah u idućoj minuti zaprijetio je Inter, odličan pokušaj Eto'oa jedva je uspio obraniti Storari. Derbi na Meazzi je tako završio podjelom bodova, obje momčadi s obzirom na okolnosti mogu biti itekako zadovoljne raspletom, no bod više vrijedi Sampdoriji, koja se neporažena vraća iz Milana i konkurira za plasman u Ligu prvaka.

U drugoj utakmici dana, Genoa je odličnom predstavom na domaćem terenu rezultatom 3:0 deklasirala Udinese i uzela vrijedna tri boda u borbi za jedno od mjesta koje vodi u Europu. Momčad našeg Ivana Jurića je bez našeg igrača u konkurenciji za sastav potpuno dominirala svih 90 minuta i zasluženo slavila pobjedu s kojom se uspela na sedmo mjesto. Udinese je nakon novog poraza ostao na 16. mjestu na ljestvici.

Genoa je, nakon odličnog otvaranja susreta i nekoliko poluprilika za pogodak, u vodstvo došla u 29. minuti. Pokušaj Scullija uspio je obraniti Handanovič, ali je na odbijenu loptu stigao Acquafresca i pospremio je u mrežu Udinesea. U 54. minuti dosuđen je jedanaesterac za domaćine zbog prekršaja Code nad Acquafrescom, koji je sam realizirao najstrožu kaznu i Genoi donio vodstvo od 2:0. Konačan potpis na pobjedu Genoe stavio je Palacio pogotkom u 64. minuti susreta.