Bosni ostale tek teoretske šanse za prolaz

Matej Milanović • ponedjeljak, 22.02.2010.

Bosna je u Chamberyju poražena od domaćina 27:24 te su dva kola prije kraja skupine šanse sarajevskog kluba za prolaz u osminu finala svedene isključivo na teoriju. U borbi za prvo mjesto je Veszprem doma svladao Rhein Neckar Löwen te je jako blizu osiguravanja najboljeg pozicije u skupini B rukometne Lige prvaka...

Veszprem i Rhein Neckar Löwen su u Mađarskoj igrali za prvo mjesto u skupini. Veszprem je u susret krenuo puno bolje te je nakon 13 minuta rezultat glasio 8:3 za domaće. Lavovi su ubrzo smanjili, ali se do kraja poluvremena razlika vratila na +5, te su u svlačionice domaći otišli sa 17:12.

Mađari su bolje otvorili i nastavak te je u 42. minuti utakmica praktički bila riješena pri rezultatu 25:17. Do kraja dvoboja su gosti uspjeli smanjiti razliku sve do konačnih 34:30, ali nisu uspjeli stići na tri gola razlike. Naime, toliko su oni dobili međusobni susret i u tom slučaju bi još imali šanse za prvo mjesto u skupini.

Ovako, usprkos tome što im je ovo tek prvi poraz, Nijemci više nemaju realne šanse za vrh grupe. Na samoj utakmici kod domaćih je devet golova zabio Gergo Ivancsik, dok je kod Löwena 11 pogodaka upisao Uwe Gensheimer od čega pet sedmeraca. S osam golova se istaknuo i Karol Bielecki.

Važan susret igrao se i u Chamberyju gdje su domaći igrali protiv Bosne u dvoboju koji je puno odlučivao u borbi za četvrto mjesto. Početak susreta je bio sve samo ne zanimljiv te se u 14. minuti Chambery nakon četiri uzastopna gola odlijepio na 6:2. Razlika je oscilirala do kraja poluvremena, ali su stalno u prednosti bili Francuzi koji su u svlačionice otišli s 13:10. Bosna je dobro startala u nastavku i nakon šest minuta izjednačila na 14:14.

Idućih 15 minuta se igrala ujednačena igra s izmjenama prednosti, a u 51. minuti su gosti zaradili sedmerac i dvije minute s igračem više. No, umjesto da to iskoriste za odlazak na osjetniju prednost dali su šansu Chamberyju da preuzme inicijativu i puno boljom završnicom pobijedi s 27:24. Kod Chamberyja su Guillaume Joli i Laurent Busselier zabili šest golova, a u redovima Bosne su po pet pogodaka upisali Damir Doborac i Risto Arnaudovski

Francuzi će o svojem plasmanu u osminu finala odlučivati vrlo vjerojatno u zadnjem kolu u gostima kod Gorenja gdje bi im i neodlučeni rezultat mogao biti dovoljan za prolaz. Bosna je pak ostala bez realnih šansi za osminu finala.