Liga prvaka - Skupina B, 8. kolo, 17.02.2010.
Gorenje Velenje 36:35(17:17) Barlinek Industria Kielce
Barlinek Industria Kielce

Čupić i Gajić za pobjedu Gorenja

Matej Milanović • srijeda, 17.02.2010.

Gorenje je u osmom kolu rukometne Lige prvaka kod kuće slavilo protiv Kielcea i napravilo bitan i neočekivani korak prema osmini finala. Ivan Čupić je ponovno predvodio svoje s deset golova. Ključan je za pobjedu bio i vratar Gajić koji je obranio sedmerac pred sam kraj dvoboja...

Kielce je u Velenje išlo po bod koji bi im matematički osigurao nastup u osmini finala. U prvom dijelu susreta su gosti u nekoliko navrata imali po dva do tri gola prednosti, ali se Gorenje svaki put relativno brzo vraćalo. Tako se u svlačionice otišlo pri rezultatu 17:17.

U nastavku je Gorenje krenulo malo bolje, ali se nastavila sve u svemu izjednačena borba sve dok Kielce nije došlo do 28:25. Domaći su dugo lovili rezultat, ali su u 57. minuti uspjeli stići protivnike i s 34:34 doći do tijesne završnice.

Do minutu i pol prije kraja oba sastava su realizirala po pogodak, a dogodio se i incident s gostujućim trenerom Bogdanom Wentom koji je na teren bacio karton kojim se poziva minuta odmora, iako je Poljak tvrdio da mu je ispao iz ruke pa nije kažnjen. Minutu i 15 sekundi prije kraja Gorenje je imalo sedmerac kojeg je Ivan Čupić realizirao za 36:35.

Kielce je do svoje prilike ipak došlo, budući da su četiri sekunde prije kraja gosti imali sedmerac za izjednačenje. Loptu je uzeo Knudsen, no vratar Gorenja Gajić je obranio i poklonio svojem sastavu jako bitnu pobjedu. Najbolji pojedinac susreta bio je upravo Čupić koji je realizirao deset golova od čega polovicu iz sedmeraca.

Kielce bi sigurnost prolaska u osminu finala moglo dobiti već ovog vikenda ukoliko Bosna ne pobjedi kod Chamberyja. U suprotnom će matematičku sigurnost tražiti u idućem u gostima upravo kod Bosne. Gorenje je pak ovom pobjedom poboljšalo svoju situaciju u borbi za idući krug. Još uvijek dosta ovisi o susretu sa Chamberyjem, ali bi im sada bilo kakva pobjeda s Francuzima mogla, ako se ne dogodi još kakvo iznenađenje, biti dovoljna za prolaz.