Premiership, 28. kolo, 23.02.2010, 21:00 h
Manchester United
Manchester United 3:0 West Ham
West Ham

Marin Vuković • utorak, 23.02.2010.

Manchester United je u ranije odigranoj utakmici 28. kola Premiershipa uvjerljivo i lako svladao West Ham, a posebne zasluge ponovno idu Wayneu Rooneyju, koji je još jednom impresivnom predstavom potopio goste iz Londona.

Sljedeća je nedjelja rezervirana za finale Carling kupa u kojem će se na Wembleyju sastati Manchester United i Aston Villa. Iz tog razloga Crveni vragovi svoju su utakmicu 28. kola Premier lige odigrali večeras i rutinski svladali West Ham s visokih 3:0.

Još jednom hvalospjeve će pobrati Wayne Rooney, koji iz utakmice u utakmicu pokazuje životnu formu. Premda je prespavao susret na Goodison Parku, večeras se vratio u punom sjaju i s dva nova pogotka, 26. i 27. po redu u ovoj sezoni, Čekićarima uništio svaku nadu.

Neće, pa neće

Već neko vrijeme pored imena Paula Scholesa stoji brojka od 99 premierligaških pogodaka, a hvalevrijednom jubileju Unitedov je veznjak večeras bio bliže nego ikada.

Četiri minute prije kraja utakmice s dva je lažnjaka izbio sam pred Roberta Greena i od prevelike želje da postigne pogodak lansirao loptu daleko na tribine.

Gosti iz Londona solidno su se držali tek početnih pola sata, u kojima su stvorili i dvije vrlo dobre prilike, no nakon prvog pogotka Rooneyja na travnjaku Old Trafforda igrala je samo jedna momčad.

U 38. minuti Dimitar Berbatov je preciznom loptom pronašao Antonija Valenciju, a ovaj po tko zna koji put ove sezone volejem uposlio Rooneyja, kojemu nije bilo teško glavom svladati Roberta Greena.

Suradnja Valencije i Rooneyja došla je do izražaja i u 55. minuti, Ekvadorac je ponovno asistent, a Rooney još jednom, na gotovo identičan način podiže rezultat na 2:0 za domaćine.

U završnici susreta Alex Ferguson je poslao Rooneyja na zasluženi odmor, umjesto njega u igru je ušao Michael Owen i deset minuta prije kraja postigao svoj drugi premierligaški pogodak.