Marin Vuković • nedjelja, 28.02.2010.

Ne pretjerano kvalitetno izdanje nogometaša Liverpoola bilo je dovoljno za tijesnu, ali bitnu pobjedu nad Blackburnom nakon utakmice pune "zle krvi" i žestokih dvoboja. Bodove su domaćinu donijeli Steven Gerrard i Fernando Torres, dok je naš Nikola Kalinić odigrao kvalitetnih 90 minuta i na neki način izborio jedanaesterac za svoju momčad.

Usprkos neuvjerljivom nastupu na Anfieldu nogometaši Liverpoola osvojili su bodove i primaknuli se četvrtom mjestu na samo bod zaostatka. S druge strane, igrači Blackburna i njihov menadžer Sam Allardyce mogu biti nezadovoljni što im se dobra igra na teškom gostovanju nije na neki način isplatila, barem jednim osvojenim bodom.

Nikola Kalinić odigrao je svih 90 minuta i upisao još jedan vrlo dobar nastup. Naš se reprezentativac već u početku utakmice našao u vrlo dobroj prilici no pucao je pored gola, a bilo je to razdoblje u kojem su Roversi mogli iznenaditi Liverpool. Umjesto toga, u 20. minuti utakmice primili su pogodak, strijelac za Redse bio je Steven Gerrard.

Pet minuta prije odlaska na odmor u posjedu lopte u šesnaestercu Liverpoola bio je Kalinić, na tlu se našao Jamie Carragher i rukom pokupio loptu, a to je vidio glavni sudac i pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Keith Andrews, no na odmor se ipak nije otišlo u egalu.

Samo minutu prije kraja prvog dijela Maxi Rodriguez je ubacio za Fernanda Torresa, a Španjolac pogodio za, kako se pokazalo konačnih 2:1. Obje su momčadi u drugom dijelu imale svoje prilike, no rezultat se nije mijenjao.

Još manje dobrog nogometa bilo je u drugoj poslijepodnevnoj utakmici, u kojoj su Sunderland i Fulham podijelili bodove odigravši 0:0. Niz Sunderlanda bez pobjede tako je produžen na čak 14 utakmica, momčad Stevea Brucea sada se nalazi samo tri boda iznad zone ispadanja.