Premiership, 28. kolo, 27.02.2010, 18:30 h
Stoke City
Stoke City 1:3 Arsenal
Arsenal

Marin Vuković • subota, 27.02.2010.

Rezultat utakmice između Stoke Cityja i Arsenala pao je u drugi plan zbog šokantne ozljede mladog nogometaša Topnika Aarona Ramseyja, kojeg su sredinom drugog poluvremena nakon prekršaja Ryana Shawcrossa iznijeli s travnjaka stadiona Britannia.

Nakon 69. minute utakmice između Stoke Cityja i Arsenala malo je kome na pameti bio nogomet i krajnji rezultat utakmice, no u preostalom vremenu Arsenal je ipak uspio doći do pobjede. Pri rezultatu 1:1 strašan je prekršaj na Aaronu Ramseyju načinio Ryan Shawcross, dobio crveni karton i potom se, vidjevši što je učinio mladom nogometašu Arsenala - rasplakao.

Odmah nakon utakmice kapetan Arsenala Cesc Fabregas dao je izjavu za engleske medije: "U pet godina vidio sam tri ovakve ozljede, prvo Abou Diaby, pa Eduardo da Silva i sada Aaron Ramsey. Što da kažem? Teško je. Možemo se samo pitati jesmo li dovoljno zaštićeni. Mislim da nismo, ponekad smo žrtve. Ne tužim se, ali neke stvari u nogometu su previše. Ipak smo naučili nešto otkad se to dogodilo Eduardu, jer toga dana smo izgubili prvenstvo. Sada smo ipak pokazali karakter."

Strašne scene na Britanniji podsjetile su na traumu Eduarda da Silve iz susreta s Birminghamom, a prema licima i reakcijama nogometaša obiju momčadi, ozljeda Ramseyja spada u one najteže. Britanske televizijske postaje zbog težine prekršaja i ozljede koja je uslijedila nisu emitirale ponovljene snimke, baš kao u slučaju Eduardove ozljede iz ogleda na St. Andrewsu.

Informacije iz Stokea još uvijek dolaze na kapaljku i konkretnih vijesti o prirodi ozljede, naravno, još uvijek nema, no prema svemu sudeći mladom Topniku, kojega od milja zovu Rambo, slomljena je noga i predstoji mu agonija oporavka kakvu je prošao i naš Eduardo.

Što se utakmice tiče, Arsenal je na kraju smogao snage u vremenu nakon ozljede Ramseyja postići još dva pogotka i doći do pobjede koju će nesumnjivo posvetiti svom suigraču. Naš Eduardo u igru je ušao tek u 83. minuti, no u preostalih sedam minuta i još sedam minuta sudačke nadoknade nije se upisao u strijelce.

Domaći su Topnicima od prve minute ponovno stvarali puno problema ubačajima rukom Roryja Delapa, a već u osmoj minuti nakon jednog takvog loptu je u mrežu Manuela Almunije poslao Danny Pugh. Za goste je u 32. minuti izjednačio Nicklas Bendtner, koji je nakon ubačaja Cesca Fabregasa glavom svladao Thomasa Sorensena.

U prvoj minuti sudačke nadoknade rukom je u šesnaestercu domaćih igrao Pugh, a sudac pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Fabregas, nakon čega je triput rukom potapšao svoj gležanj, što je očita posveta pogotka nesretnom Ramseyju. Konačnih 3:1 u samoj je završnici postavio Thomas Vermaelen.

Upozorenje: Snimka prekršaja Ryana Shawcrossa nad Aaronom Ramseyjem sadrži uznemirujuće scene.

• beaver27.02.2010. u 22:07
    peop_lover nekako su oba uletjela u start mada je stoke igrac bio ofenzivac u tome startu. izgleda kao cisti prijelom iznad gleznja i to je , vjerovali ili ne dobra vijest u ovom kobno slucaju. svakako bojle nebo prijlom gleznja kojeg je eduaro pretrpjeo. 6 mjeseci i biti se oper spreman sve... [više na forumu]
    beaver
  • Obrisan korisnik27.02.2010. u 21:28
    Nisam vidio još uvijek taj start, jeli bilo namjerno tako oštro ili splet nesretnih okolnosti??
  • Obrisan korisnik27.02.2010. u 20:58