Premiership, 28. kolo, 28.02.2010, 14:00 h
Tottenham
Tottenham 2:1 Everton
Everton

Marin Vuković • nedjelja, 28.02.2010.

U prvoj nedjeljnoj utakmici 28. kola engleske Premier lige Tottenham je na svom White Hart Laneu svladao Everton s 2:1, a drugi pogodak u mrežu gostiju smjestio je Luka Modrić, i to nakon sjajne akcije u kojoj su sudjelovala sva trojica hrvatskih reprezentativaca.

Tottenham je ponajprije zahvaljujući odličnoj igri u prvom poluvremenu i nadahnutoj predstavi hrvatskih reprezentativaca došao do pobjede nad Evertonom, koji je u drugom dijelu odigrao znatno bolje, smanjio prednost Spursa i potom promašio nekoliko sjajnih prilika da iz utakmice izvuče najmanje bod.

Prvo poluvrijeme Spursa vjerojatno je jedno od najboljih koje su odigrali ove sezone. Harry Redknapp se ohrabrio i u prvu momčad postavio svu trojicu Hrvata, što mu se ubrzo i isplatilo jer Everton nije imao rješenja za kombinatornu igru domaćina.

Spursi su do vodstva došli već nakon 11 minuta igre, Jermain Defoe je iskosa uputio udarac prema vratima gostiju, a njegovu namjeru pročitao je Roman Pavljučenko, uklizao i skrenuo loptu u mrežu Evertona. Bilo je to zasluženo vodstvo Tottenhama, koji je do kraja poluvremena imao još puno toga za reći.

U 28. minuti - Crottenham na djelu. Akciju u kojoj su s nekoliko kratkih i lijepih dodavanja sudjelovali Vedran Ćorluka, Luka Modrić i Niko Kranjčar sjajnim je udarcem pod gredu Howardova gola završio Modrić i Spursima donio dva pogotka prednosti.

Odličnu igru iz prvoga dijela domaći nogometaši ipak nisu uspjeli preslikati u nastavak utakmice. Everton je počeo pokazivati naznake momčadi koja je na Goodison Parku proteklih tjedana svladala obje vodeće momčadi lige i već u 55. minuti takva je igra uz veliku pogrešku Heurelha Gomesa donijela ploda.

Nakon kornera loptu je glavom prema petercu vratio Jack Rodwell, a Gomes je promašio i omogućio Aiyegbeniju Yakubuu da s pola metra udaljenosti smanji na 2:1. Nakon pogotka Everton je zaigrao još bolje i mogao u nekoliko navrata doći do izjednačenja, dok je njihov menadžer David Moyes polovicu poluvremena proveo u nevjerici što sve njegovi nogometaši mogu promašiti.

Najbolju, milijunpostotnu priliku propustio je Landon Donovan u 77. minuti, promašivši praznu mrežu s udaljenost od samo dva metra. Spursi su na kraju izdržali i zadržali prednost od 2:1, a s nova tri boda preskočili su Manchester City i uz utakmicu više zasjeli na četvrto mjesto.