Otpisanom Portsmouthu pobjeda u gostima

Marin Vuković • subota, 27.02.2010.

Dan u kojemu je Chelsea poražen na Stamford Bridgeu nastavljen je još jednim, premda ne tako velikim iznenađenjem. Portsmouth je bez obzira na stečaj i već sada izvjesni put u drugoligaško društvo slavio na Turf Mooru i Burnleyju odnio izrazito bitne bodove.

Kad već ne mogu upravljati svojom sudbinom i eventualnim pobjedama do kraja sezone izboriti opstanak u Premier ligi, nogometaši Portsmoutha mogu pomrsiti račune ostalim momčadima. Prvi su im se na meti našli nogometaši Burnleyja, koji vjerojatno nisu očekivali gubitak bodova protiv demoralizirane momčadi s Fratton Parka. Ruku na srce, Portsmouth je na putu do pobjede imao veliku pomoć domaćih nogometaša, točnije Clarkea Carlislea, koji je skrivio čak dva jedanaesterca.

Čuvaj se korner zastavice

Neobičnoj ozljedi pomoćnog suca svjedočili su gledatelji na St. Andrewsu, gdje je Birmingham svladao Wigan s 1:0. Suca Trevora Masseya, naime, ozlijedila je korner zastavica.

Nakon uklizavanja Liama Ridgewella u samom kutu igrališta, korner zastavica udarila je pomoćnog suca u glavu i uzrokovala posjekotinu zbog koje nije bio u mogućnosti nastaviti s dijeljenjem pravde.

Umjesto njega nakon nekoliko minuta stanke uskočio je četvrti sudac Steve Bennett.

U 25. minuti gosti su poveli pogotkom Frédérica Piquionnea, i to neposredno nakon što je Stephenu Fletcheru poništen pogodak zbog nedozvoljene pozicije. Vodstvo Portsmoutha trajalo je samo šest minuta, a tada je za Burnley izjednačio Martin Paterson.

Prvi od dva jedanaesterca Carlisle je skrivio u 56. minuti, no udarac Jamieja O'Hare obranio je domaći vratar. Protiv druge najstrože kazne ipak nije mogao ništa, u 76. minuti Hassan Yebda pogađa za konačnih 2:0.

U preostale dvije poslijepodnevne utakmice vidjeli smo samo dva gola, po jedan u svakoj. Birmingham je nastavio niz sjajnih rezultata i minimalnom pobjedom nad Wiganom možda istaknuo kandidaturu i za četvrto mjesto, dok je Bolton jednakim rezultatom pobijedio Wolverhampton. U sudačkoj nadoknadi prvoga dijela pogodio je Knight, a Ivan Klasnić na travnjak je ušao u drugom poluvremenu i u igri proveo nešto više od pola sata.